Ariana | WS | Blogger | X X

wtorek, 27 czerwca 2017

Kombinat zbrodni - Ewa Ornacka

Tytuł : Kombinat zbrodni 
Autor : Ewa Ornacka 
Wydawnictwo : Rebis 
Data wydania : 09.05.2017
Liczba stron : 304
Egzemplarz : recenzencki 

" Władcy Mokotowa. Historia najbardziej brutalnej grupy przestępczej w Polsce!Polska mafia ma na swoim koncie wiele krwawych porachunków, ale dwie egzekucje były przełomowe. Pierwsza to zabójstwo Pershinga, szefa grupy pruszkowskiej, podczas jego wyjazdu wypoczynkowego. Druga – żony Bajbusa, powiązanego z grupą mokotowską. Zabijając matkę dwójki dzieci, złamano żelazną zasadę, że w męskich wojnach nie strzela się do rodzin.

O „Pruszkowie”, który wydał wyrok na Pershinga, powiedziano i napisano wiele. Prawdę o „Mokotowie”, który zabił Annę, znają nieliczni. Ewa Ornacka opisuje dzieje grupy, która swoją brutalnością, ogromem dokonanych zbrodni, a także układami z policją przez wiele lat paraliżowała świadków i ofiary. Opowiada o rezydentach kolumbijskiego kartelu narkotykowego, o związanym z mafią eks-konsulu Kostaryki i pewnym sprytnym obywatelu Izraela handlującym maszynami do gier hazardowych. O kopalni diamentów, liście śmierci i gangsterskich mogiłach. O liczonych w setkach tysięcy euro okupach, odciętych palcach i złych gliniarzach. A przede wszystkim o ludzkiej krzywdzie, wręcz niewyobrażalnej i bezkresnej. "

Bardzo mocno interesuje mnie temat polskiej mafii. Dlatego, gdy w nowościach zobaczyłam,najnowszą powieść Pani Ewy wiedziałam, że na pewno muszą ją przeczytać.


Książka opowiada o brutalności, z jaką spotykali się ludzie. O śmierci, która zaczęła się od Pershinga. Pokazuje, że ludzie nie oszczędzali nawet kobiet, gdyż ginie żona Bajbusa Anna. Do władzy dochodzą nowy ludzie i w warszawie zachodzą nowe zmiany.

Książka „ Kombinat Zbrodni „ pokazuje nam prawdziwą rzeczywistość. Do czego można było się posunąć, aby zdobyć władzę. Brutalność była na pierwszym miejscu, a władza była w pewnym stopniu skorumpowana i na posyłki mafii. Książka naprawdę dobrze napisana, autorka ma naprawdę dobry styl pisania, który trafia do czytelnika. Polecam osobą, które lubią książki o mafii napisane na faktach.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz