Ariana | WS | Blogger | X X

środa, 21 czerwca 2017

Jesteś moją obsesją - Federico Moccia

Tytuł : Jesteś moją obsesją 
Tytuł oryginalny : Tu Sei Ossessione
Autor : Federico Moccia 
Wydawnictwo : Muza 
Data wydania : 10.05.2017
Liczba stron : 192
Egzemplarz : recenzencki 

" Spokojne i dostatnie życie Giovanniego – trzydziestoletniego pisarza – kończy się, gdy przez portal internetowy kontaktuje się z nim Ona. Nie zna nawet jej imienia, jednak ona zdaje się wiedzieć o nim wszystko. Czat z tą tajemniczą kobietą, początkowo niewinny, z upływem dni przekształca się w intrygującą wirtualną znajomość, by w końcu przerodzić się w prawdziwą obsesję.
Decyzje Giovanniego będą miały wpływ nie tylko na niego, ale również na jego żonę i dwuletnią córkę. Gdy rozsądek walczy z fascynacją, nikt nie może być pewien rozwoju wypadków. "

Federico Moccia to bardzo znany i lubiany pisarz. Jego książki są znane na całym świecie. Chyba nie ma takiej osoby, która nie znałaby historii  Trzy metry nad niebem". Dlatego, gdy wydawnictwo Muza wydało jego najnowszą powieść, nie wahałam się tylko od razu ją przeczytałam.

Dzieci mają idealny śmiech,niczym niezmącony,bo znają jedynie uczucie szczęścia.

Książka opowiada o Giovanni Manieri, jest to pisarz, którego książki są znane i lubiane. Jednak, życie Giovanniego jest monotonne, pisanie, rodzina, pisanie, rodzina. Dlatego, gdy do naszego bohatera pisze Luna, tajemnicza dziewczyna, która wie o wiele więcej z życia pisarza niż jego fanki. Jednak autorowi tak bardzo podoba się sposób korespondencji z Luną, że zatraca się w nim całkowicie. Co wyjdzie z tego wszystkie ? Kim okażę się Luna ? Jakie tajemnice skrywa Giovanni ?

Nic o sobie nie wiemy.jesteśmy tu tylko po to,by się kochać.

Książka posiada tylko niecałe 200 stron oraz naprawdę duży druk. Przez co jesteśmy w stanie przeczytać ją w godzinkę-dwie. Nie jest to zła książka, ale ja od początku wiedziałam, kim okażę się Luna. Nie jest to zagadka na miarę nawet słabego kryminału. Jeśli chodzi o samą fabułę i pomysł jest on inny niż normalnie. Autor pokazał nam ludzką relację przez portale społecznościowe, co jak się może,nam wydawać jest coraz bardziej spotykane w obecnych czasach. Zatracamy się w Facebooku oraz internecie. Jak książka o tak małych gabarytach jest naprawdę wciągająca i czyta się ją bardzo szybko. Dlatego, jeśli szukacie, książki szybkiej i wciągające to, jak najbardziej polecam nowość o Federico Mocci.


Nie wiem dlaczego,ale ludzie uważają,że jeśli zostaną przyłapani na kłamstwie,zostanie im ono wybaczone.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz