Ariana | WS | Blogger | X X

sobota, 24 czerwca 2017

Początek Wszystkiego - Robyn Schneider

Tytuł : Początek wszystkiego 
Tytuł oryginalny : The Beginning Of Everything
Autor : Robyn Schneider 
Wydawnictwo : Moondrive 
Data wydania : 14.06.2017
Liczba stron : 352
Egzemplarz : recenzencki 

" Kiedy wydaje ci się, że to już koniec, właśnie wtedy możesz być... na początku wszystkiego.Ezra Faulkner jest gwiazdą swojej szkoły: popularny, przystojny i dobrze zbudowany. Miał nawet zostać królem balu maturalnego. Ale to było zanim... Zanim dziewczyna go zdradziła, auto roztrzaskało mu kolano, jego dobrze zapowiadająca się kariera sportowa legła w gruzach, a przyjaciele zdobyli się jedynie na to, aby wysłać mu do szpitala kartkę z życzeniami szybkiego powrotu do zdrowia.
Cassidy Thorpe to dziewczyna inna niż wszystkie. Zjeździła kawał świata, nocą wykrada się z gitarą na dach internatu, tańczy tak, jakby krótka chwila miała trwać wiecznie, i zna naprawdę dziwne słowa.
Spotkanie tej dwójki jest przypadkowe, ale zmieni ich życie na zawsze. Cassidy wciąga Ezrę do swojego niesamowitego świata, w którym nie ma końców – są tylko nowe początki. "

Niedawno swoją premierę miała książka „Początek wszystkiego „, jest to debiut literacki amerykańskiej pisarki. Książka miała, pokazać nam jak wygląda nowy początek, jednak czy książka zdołała mnie usatysfakcjonować ? Przeczytajcie,dalszą recenzję a na pewno się dowiecie.

Nasze życie może z minuty na minutę zmienić się diametralnie. Tego właśnie doświadczył Ezra Faulkner, młody chłopak, który był przewodniczącym, kapitanem drużyny tenisowej oraz najpopularniejszą osobą w szkolę. Miał piękną dziewczynę, jednak los chciał dla niego inaczej. Wypadek samochodowy zmienił całe jego życie. Przez roztrzaskane kolano musiał zrezygnować z tenisa, z najpopularniejsze chłopaka stał się osobą, która nie chce być w centrum uwagi. Dołączył do drużyny debatującej oraz poznał nowych ludzi z którymi nigdy nie miał okazji rozmawiać. Jednak gdy w jego życiu pojawia się Cassida, życie chłopaka rozjaśnia się i nabiera kolorów. Jednak czy szczęście jest długotrwałe ? Czy miłość może zmienić życie ? Czy Nowy początek może okazać się dobry ?

Przenikamy przez cudze życie jak duchy i zostawiamy po sobie wspomnienia o ludziach, którzy tak naprawdę nigdy nie istnieli. (...) Ale koniec końców to my decydujemy, jak inni mają nas widzieć.

Książka jest idealną lekturą na lato. Jeśli szukacie jakiejś lekkiej książki, ale zarazem takiej, która porusza, wiele ważnych wątków to książka idealnie sprawdzi się w tym przypadku. Naładowana emocjami , przyjaźnią, rozczarowaniem oraz wykluczeniem w grupy. Tajemnice , które muszą zostać wyjaśnione. I zakończenie , które każdego zwali z nóg.

Bohaterowie naprawdę dobrze wykreowani. Nie są ,przerysowani dlatego idzie ich lubić. Ezra to naprawdę przesympatyczny młody mężczyzna. Na początku Cassida mocno skradła ,moje serce jednak z każdym kolejnym rozdziałem coraz bardziej mnie denerwowała. Nie rozumiem jej zachowania i niestety, ale to jedyna postać w książce , która nie zyskała mojej sympatii. Bohaterowie drugoplanowi po prostu są idealni , chciałabym dowiedzieć się o nich jeszcze więcej.

[...] to było miłe uczucie: móc patrzeć na własna biblioteczkę i brać pod uwagę możliwość jej przeczytania. Wiedzieć, że jakiś mały fragment mojego pokoju wreszcie wyraża część mnie [...].

 Początek wszystkie  to książka pełna humoru oraz wzruszeń. Nie sposób od niej odejść , gdy zacznie się już czytać. Idealna na wakacje, aby się zrelaksować i poczytać. Na pewno książka uderzy młodzież , ale i dorosła osoba śmiało może przeczytać , gdyż przez wiele wątków , każdy znajdzie coś dla siebie. Ja polecam , gdyż warto znaleźć swój własny początek wszystkie.


[...] siedzenie cicho było bezpieczne. Słowa mogą Cię zdradzić, jeśli wybierzesz niewłaściwe, albo wyrazić mniej niż powinny, jeśli jest ich zbyt wiele. Żarty można grubo przestrzelić, opowieści mogą być uznane za nudne, a ja szybko się nauczyłem, że moje poczucie humoru i rzeczy, które uważałem za fascynujące, raczej nie pokrywały się z wizją moich przyjaciół.1 komentarz:

  1. Fajnie, że zapewnia aż tyle wzruszeń. Będę miała ją na uwadze.

    OdpowiedzUsuń