Ariana | WS | Blogger | X X

czwartek, 31 marca 2016

Najszczęśliwsza dziewczyna na świecie - Jessica Knoll

Tytuł : Najszczęśliwsza dziewczyna na świecie
Tytuł oryginalny : Luckiest Girl Alive
Autor : Jessica Knoll        
Data wydania : 30 marca 2016
Wydawnictwo : Znak Literanova
Liczba stron : 446
Cena z okładki : 36,90

" W szkole średniej Ani FaNelli zetknęła się z okrucieństwem, do jakiego są zdolne tylko nastolatki. W dorosłym życiu robi wszystko, by wymyślić siebie na nowo. Z impetem realizuje skrupulatnie przemyślany plan: prestiżowa praca, designerskie ubrania i przystojny narzeczony z arystokratycznym nazwiskiem.Ani jest już bardzo blisko celu. Wtedy pojawia się propozycja udziału w filmie dokumentalnym o tym, co wydarzyło się w szkole 14 lat temu.
Jest jednak coś, o czym wie tylko Ani. Niebezpieczny sekret, który może wiele zmienić.
Czy najszczęśliwsza dziewczyna na świecie odkryje przed światem mroczną tajemnicę? "

„ Najszczęśliwsza dziewczyna na świcie „ to książka o której bardzo głośno było w Internecie. Zauroczyła mnie okładka , zainteresował opis. Ale miałam pewne wątpliwości czy aby na pewno , po takiej głośnej reklamie ta książka nie będzie , źle napisana ? Bo przecież nie koniecznie to co reklamowane jest dobre. Gdy wydawnictwo Znak Literanova napisało do mnie czy nie zachciałabym przeczytać tej książki , zgodziłam się bez wahania. 

Pewnie każdy z was czytając opis książki , zastanawiał się o czym jest ta książka ? Kolejna o kobiecie która ucieka od swoich problemów ? Nie do końca. Trzeba w tą książkę się odrobinę wczuć. Przeżyć to wszystko co działo się w życiu Ani gdy była uczennicą prywatnej szkoły. Zastanowić się, co mogło się stać tak złego , że kobieta chciała od tego uciec , stała się perfekcyjna. Dobrze uczesana , ubrana , dobra praca , narzeczony. Można powiedzieć , że ta dziewczyna ma wszystko ? Więc czego , może jeszcze chcieć od życia …

Wszystko wyjaśni się gdy Ani ma zagrać w filmie dokumentalnym. Mówiącym o życiu kobiety 14 lat temu. Dziewczyna na nowo musi wrócić do czasów szkolnych i opowiedzieć o tym od czego chciała się odciąć i wymazać ze swojej pamięci. 

Po przeczytaniu tej książki gwarantuje wam , że nie będziecie wiedzieć co myśleć. Ta książka jest idealna jeśli po przeczytaniu mamy dużo czasu na rozmyślanie o tym co tak naprawdę się wydarzyło. Gdy już myślimy , że zagadka się wyjaśnia okazuje się , że jednak to nie jest ten najgorszy problem. 

Polecam książkę trochę starszej młodzieży. Na pewno nie jest to książka dobra dla osób które chodzą do gimnazjum czy zaczynających szkołę średnią gdyż nie do końca odnajdziecie się w fabule i nie zrozumiecie tej książki.

Za możliwość przeczytania dziękuje wydawnictwu Znak Literanova. 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz