Ariana | WS | Blogger | X X

sobota, 26 marca 2016

Nick i Norah. Playlista dla dwojga - Rachel Cohn , David Levithan

Tytuł : Nick i Norah.Playlista dla dwojga
Tytuł oryginalny : Nick and Norah's Infinite Playlist
Autor : Rachel Cohn , David Levithan
Seria : Myślnik
Data wydania : 3 lutego 2016
Wydawnictwo : Bukowy Las
Liczba stron : 208
Cena z okładki : 24,90


" „Wiem, że to dziwne pytanie, ale czy miałabyś coś przeciwko udawaniu mojej dziewczyny przez następne pięć minut?".

Nick jest bywalcem nowojorskiej sceny rockowej – muzyką próbuje uleczyć złamane serce. Norah także przeżyła zawód miłosny. Pozornie tych dwoje nie łączy nic poza gustem muzycznym, jednak ich przypadkowe spotkanie kończy się szaloną pierwszą randką, która ma szansę zmienić życie obojga...

"Nick i Norah", napisana przez gwiazdy literatury młodzieżowej Rachel Cohn i Davida Levithana, to seksowna, zabawna, ale i wzruszająca opowieść. Jej bohaterowie próbują zapomnieć o złamanych sercach, chcą dowiedzieć się, kim właściwie są, ale przede wszystkim… chcą trafić na występ ukochanego zespołu. Dokąd zaprowadzi ich ta noc? Rockandrollowy romans na dwa głosy, który zainspirował twórców filmu "Nick i Norah", z Michaelem Cerą ("Juno", "Bogaci bankruci") i Kat Dennings ("Thor", "Dwie spłukane dziewczyny"). Bestseller New York Timesa. "

Nigdy nie miałam styczności z tymi autorami. Na mojej liście czytelniczej jest " Każdy dzień " który bardzo chce przeczytać. Gdy zobaczyłam tą książkę bardzo chciałam ją przeczytać ale niestety zawiodłam się. Może po recenzjach miałam za wiele oczekiwań. Nie wiem sama fabuła mi się podobała.

Nick młody muzyka grający w kapeli, który po rozstaniu ze swoją dziewczyną próbuje za wszelką cenę się otrząsnąć. 
Norah samotna dziewczyna , która chcę wszystkich trzymać na dystans. Żyła w toksycznym związku ze swoim byłym chłopakiem. 

Akcja książki rozgrywa się tylko w jedną noc. Jest dynamiczna akcja która mogła by się wydawać trochę krótka. Bo jaka książka może powstać w jedną noc ? A widać można. Może nie jest to wybitna książka ale nie jest też najgorsza. 

Mamy w niej dużo przeżyć, uczuć, emocji. Cała książka przepełniona jest dynamiką. Czyta się ją szybko ale i jak o mnie chodzi odrobinę ciężko. Przeczytam jeszcze książkę " Każdy dzień " i mam nadzieje , że ona usatysfakcjonuje mnie bardziej. 


Za możliwość przeczytania dziękuje wydawnictwu Bukowy Las. 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz