Ariana | WS | Blogger | X X

piątek, 4 marca 2016

Stół króla Salomona - Luis Montero Manglano

Tytuł : Stół króla Salomona
Tytuł oryginalny : La mesa del rey Salomon. Los buscadores
Autor : Luis Montero Manglano
Seria : Poszukiwacze
Tom : 1
Data wydania : 2 marca 2016
Wydawnictwo : Rebis
Liczba stron : 528
Cena z okładki : 37,90

Pełna inteligentnego humoru i zagadek powieść osnuta tajemnicą, w której śmierć i niebezpieczeństwo czają się na uliczkach współczesnych miast i w podziemiach średniowiecznych zamków
Tirso Alfaro, doktorant na wydziale historii sztuki, podczas praktyki w muzeum w Canterbury jest świadkiem kradzieży zabytkowej pateny. Po powrocie do Madrytu odpowiada na enigmatyczną ofertę pracy i bierze udział w osobliwym procesie rekrutacji, nawet nie podejrzewając, że na próbę wystawia go tajna organizacja - Narodowy Korpus Poszukiwaczy, którego celem jest odzyskanie cennych dzieł sztuki należących do dziedzictwa Hiszpanii. Wkrótce Tirso włączy się do szaleńczej pogoni za mitycznym Stołem Salomona, który wedle legend może przynieść tylko nieszczęście. Tym samym zostanie wciągnięty w oszałamiającą spiralę niebezpieczeństw, zdrady i śmierci. "

Niedawno nawiązałam współpracę z wydawnictwem Rebis. Od którego dostałam książkę " Stół króla Salomona ". Książka jest początkiem fantastycznie zapowiadającej się serii Poszukiwacze. 

Książka opowiada o młodym bystrym Triso Alfaro.Jest to doktorant wydziału historii który odbywa płatne praktyki w muzeum Canterbury. Pewnego wieczoru jest świadkiem kradzieży,nie udaje mu się złapać złodzieja,a idealna kopia Pateny spoczywa na swoim miejscu. Gdy zostaje zwolniony z pracy wraca do Madrytu gdzie mieszka w domu swojej matki. Triso trafia na dziwne ogłoszenie o pracę,gdy w końcu zdobywa hasło dostępu okazuje się, że musi przejść proces rekrutacji który z etapu na etap staje się coraz bardziej dziwny. Udaje mu się i zostaje członkiem NKP ( Narodowego Korpusu Poszukiwaczy.Praca nie jest wcale taka prosta jak mogłoby się wydawać. Triso ociera się o śmierć tak jak i jego współtowarzyszę. Dostaje zadanie odnaleźć tajemniczy Stół króla Salomona. I wtedy właśnie stajemy się świadkami niebezpieczeństwa jakie czai się tuż za rogiem. 

Trzeba przyznać, że pewnie nigdy sama z siebie nie zainteresowałabym się tą książką. A teraz nie mogę doczekać się drugiego tomu który mam nadzieje będzie równie dobry jak i nie lepszy. 

Autor cały czas nas zaskakuje.Dobrze przemyślana fabuła oraz dobrze dobrani bohaterowie działają na korzyść książki.Podoba mi się również styl pisania autora. Mimo, że w książce mamy cytaty z łaciny nie sprawiły one żadnych trudności w czytaniu książki. 

Za możliwość przeczytania książki dziękuje wydawnictwu Rebis. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz