Ariana | WS | Blogger | X X

sobota, 5 marca 2016

Czy wspominałem , że Cię potrzebuje ? - Estelle Maskame

Tytuł : Czy wspominałem , że Cię potrzebuje ?
Tytuł oryginalny : Did I Mention I Need You ?
Autor : Estelle Maskame 
Seria : Dimily 
Tom : 2
Data wydania : 2 marca 2016
Wydawnictwo : Feeria Young 
Liczba stron : 360
Cena z okładki : 37,90

" Drugi tom popularnej trylogii o zakazanej miłości.Od pamiętnych wakacji w Santa Monica upłynęły już dwa lata. Eden i Tyler nie widzieli się przez ten czas, dla dobra rodziny próbując zapomnieć o uczuciu, jakie się między nimi zrodziło. Gdy jednak spotykają się w Nowym Jorku, by spędzić tam wspólnie kolejne lato, nie potrafią udawać. Oddaleni od przyjaciół i rodziców, sami wśród niezliczonych atrakcji Wielkiego Jabłka, zaczynają rozumieć, że ich miłość wykracza poza zwykły wakacyjny flirt.
Teraz czas na zmierzenie się z rzeczywistością i kilka ważnych postanowień. Jak zareaguje na nie rodzina? Czy związek Eden i Tylera przetrwa katastrofalne skutki ich decyzji? "

W końcu po długim wyczekiwaniu przyszła premiera drugiego tomu bardzo poruszającej serii DIMILY. Trzeba to powiedzieć , że na książkę czekałam z niecierpliwością i nie mogłam przestać o niej myśleć. Czy książka zachwyciła mnie ? A może najwyższy czas dorosnąć i dać sobie z pokój z tym wszystkim ?

Autorka postanawia na nowo zbliżyć do siebie przybrane rodzeństwo. Stawia na ich drodze naprawdę wiele przeszkód. Mija rok od wyjazdu Tylera do Nowego Yorku. Można by powiedzieć , że ten czas powinien wpłynąć na naszych bohaterów kojąco i powinni zacząć myśleć racjonalnie. Przecież Eden próbowała ułożyć sobie życie z Deanem. 

Ale w wakacje dzieją się rzeczy niespotykane i piękne. Eden jedzie na sześć tygodni do brata. Dziewczyna zostawia rodzinę , chłopaka i leci spotkać się z Tylerem. Rodzeństwo nie daje po sobie poznać ile to dla nich znaczy. Chłopak stara się nie wchodzić z dziewczyną w bliższe relacje. Niestety miłość jest silniejsza niż wszystko i wygrywa ze wszystkim. Gdy już są na dobrej drodze do szczęścia , niespodziewanie do miasta przyjeżdża stara paczka. Rachel , Tiffani oraz nikt inny jak Dean. Trzeba podjąć decyzje ... Wyjawić wszystkim całą prawdę o ich związku. Jedni przyjmą to ze zrozumieniem inni pokażą swoje niezadowolenie. 

Książka , naprawdę mi się podobała. Skłamałabym gdybym jednak nie napisała , że zachowanie chłopaka na samym końcu gdy już prawię wszystko było na dobrej drodze nie zaskoczyło mnie i nie popłynęły łzy. Nie będę wam dokładnie zdradzać co się stało bo to zepsuje całą niespodziankę o książce. Ale powiem tylko tyle , że zachował się jak tchórz. Jak dziecko które ucieka od problemów. 

Polecam wszystkim aby zapoznali się z tą serią , naprawdę warto. Ja oczywiście czekam z niecierpliwością na trzeci tom. I nie wiem czy uda mi się zasnąć spokojnie. 

Za możliwość zapoznania się z książką dziękuje wydawnictwu Feeria Young 


3 komentarze:

  1. Książka już za mną i uważam, że jest o wiele lepsze od pierwszego tomu.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. mi również się podobała również jak i pierwszy tom. Ale nadal nie wierze w zakończenie ;)

      Usuń