Ariana | WS | Blogger | X X

czwartek, 27 kwietnia 2017

Szczęści@ry - Agnieszka Jeż, Paulina Płatkowska

Tytuł : Szczęści@ry 
Autor : Agnieszka Jeż , Paulina Płatkowska 
Wydawnictwo : Edipresse Książki 
Data wydania 29.03.2017
Liczba stron : 286
Egzemplarz : recenzencki 

" Wyobraźcie sobie, że Bridget Jones ma bliźniaczkę. Albo serdeczną przyjaciółkę. Pomnóżcie jej przygody razy dwa. Doprawcie w dowolnych proporcjach dziećmi, rozwodami, ślubami, ciążami, dietami, awansami w pracy i wylatywaniem z niej. Gotowe? Przedstawiamy Wam zatem p r a w d z i w e Szczęści@ry... Zaczyna się... happy endem. Jagoda i Malina zaczynają wreszcie wieść swe wymarzone nowe życia. Po burzliwych wydarzeniach, śmiałych zmianach i ważnych decyzjach – teraz mają wszelkie powody, by spodziewać się błogiego, świętego spokoju: każda ma u boku ukochanego mężczyznę, dzieci, nowy dom, dobrą pracę – oraz przyjaciółkę w zasięgu maila. Tylko czy życie kobiety lubi płynąć jak uregulowana rzeka?... "

Niechętnie sięgam po książki polskich autorów. Jednak cały czas próbuje to zmienić. Dlatego też sięgnęłam po książkę „ Szczęści@ry , która wcale nie okazała się taka zła, na jaką wyglądała.


Książka opowiada nam historię dwóch przyjaciółek. Magda i Jagoda znają się już od szkoły podstawowej, teraz obie mają już własne życie i rodziny. Dlatego też książka w formie maili nie jest dla nas wcale niespodzianką. Dowiadujemy się o największych sekretach, wstydliwych sytuacjach, a nawet i takich, które są przeznaczone tylko dla bliskich. Książka zaczyna się w chwili, gdy obie przyjaciółki mimo barwnego i czasami skomplikowanego życia, znajdują swoje połówki. Po burzliwych przeżyciach ostatecznie wychodzą za mąż. Wtedy właśnie książka rozwija się opisując nam problemy przyjaciółek związane ze ślubem i zakupami. Jednak książka porusza również trudne tematy, alkoholizm, przemoc w rodzinie. 

Po  Szczęściarach  nie spodziewałam się, aż takiej trudnej tematyki. Jednak jestem pozytywnie zaskoczona tą powieścią. Muszę nadrobić zaległości i poznać resztę książek tych Pań. Kto jeszcze nie zna, musi poznać, gdyż jest to powieść idealna na poprawienie humoru w szare i przygnębiające dni.


1 komentarz: