Ariana | WS | Blogger | X X

czwartek, 1 marca 2018

Dom na wyrębach - Stefan Darda

Tytuł : Dom na wyrębach 
Autor : Stefan Darda 
Cykl : Dom na wyrębach 
Tom : 1
Wydawnictwo : Videograf II 
Data wydania : 06.10.2009
Liczba stron : 336
Egzemplarz : recenzencki 


" Niejeden z nas marzy o wyprowadzce do własnego domu na wsi. Niektórzy realizują swoje plany. Zrealizował je także bohater powieści "Dom na wyrębach". Chata z bali, ogień pod kuchenną płytą, cisza za oknami. Idylla? Prawie. Nieznana siła przestawia rzeczy w zamkniętym domu. Mieszkający obok sąsiad okazuje się człowiekiem "któremu nie udowodniono". Wokół naiwnego mieszczucha zaczyna zaciskać się pętla... Wartka, trzymająca w napięciu akcja i lekkie pióro Autora sprawiają, że książkę trudno odłożyć przed poznaniem jej zakończenia. "

„Dom na wyrębach „to książka z gatunku grozy. Nie jest to pozycja dla każdego i na pewno nie każda osoba się w niej odnajdzie. Ja należę do osób, które lubią naprawdę wiele gatunków literackich. Jednym z nich są horrory, dlatego dzisiaj przyszedł czas, aby opowiedzieć wam o naprawdę świetnym polskim autorze, którego książki powinien znać każdy, kto chociaż trochę czyta powieści grozy. 

Akcja książki dzieje się w latach 1995 – 1996. Poznajemy Marka, któremu życie zwaliło się na głowę. Opuszcza swoje miasto Wrocław i przeprowadza się do małej wioski położonej niedaleko Kostrzewa. Zamieszkał w domu, który pozostaje wiele do życzenia. Wymaga gruntownego remontu, a sąsiad słynie w okolicy za nieciekawe towarzystwo. Oprócz niego mieszka w głuchym oraz ciemnym lesie. Marek jest szczęśliwy ze spokojnego życia, jednak do czasu. Gdy pewnego dnia wraca do domu, okazuje się, że wszystko jest poprzestawiane, ale nie ma śladów włamania. Marek dochodzi do wniosku, że w okolicy mieszka ktoś jeszcze i nie ma dobrych zamiarów. 

„Dom na wyrębach „to książka, która nie od razu pokazuje swoje, prawdziwe obliczę. Stefan Darda świetnie robi napięcie a akcja, w książce snuje się leniwie. Jednak nie sprawia to, że czyta się tę powieść gorzej niż inne. Wręcz śmiało mogę powiedzieć, że uwielbiam ten specyficzny klimat, jaki stwarza autor w swoich książkach. Jeśli szukacie ciekawej książki, przez którą nie zaśniecie całą noc, to jak najbardziej sięgnijcie po Dardę, bo to autor, który nie raz was zaskoczy.Życie składa się z chwil. Ulotnych, niezapomnianych takich, których nie chce się pamiętać i takich, które wgryzają się w świadomość, nie mając za żadną cenę ochoty jej opuścić.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz