Ariana | WS | Blogger | X X

poniedziałek, 5 marca 2018

Słowo i miecz - Amy Harmon

Tytuł : Słowo i miecz
Tytuł oryginalny : The Bird and the Sword 
Autor : Amy Harmon 
Cykl : The Bird and the Sword 
Tom : 1
Wydawnictwo : Editio
Data wydania : 20.02.2018
Liczba stron : 296
Egzemplarz : recenzencki 

" Mała Lady Lark odziedziczyła po swojej matce Dar — potrafiła bowiem używać Słów. W świecie, w którym nawet najszlachetniejsza magia była grzechem karanym śmiercią, był to niezwykle niebezpieczny sekret. Matka Lark, szlachetna Lady Meshara, starała się ze wszystkich sił chronić córkę i utrzymywać jej moce w tajemnicy. Niestety któregoś dnia, podczas odwiedzin samego króla, przypadkowo wyszły na jaw. Lady Meshara zginęła od karzącego miecza króla. Łapiąc ostatnie tchnienie, użyła Słów. Aby zapewnić córce ochronę, związała jej losy z losem ojca — Lorda Corvyna. Od tej pory Lark dorastała pilnie strzeżona, niczym w złotej klatce. Nie rozmawiała z nikim, jak przykazała jej umierająca matka, porozumiewała się gestami. Uważnie słuchała i rozwijała w sobie mądrość, cierpliwość i ostrożność — pilnie obserwowała, co dzieje się w posiadłościach ojca i w całym kraju. Tymczasem do granic kraju zbliżała się wojna. Bezlitosne, skrzydlate Volgary mordowały wszystkich, szukając krwi i wysysając życie. W ciszy zamkniętej komnaty Lark urosła w siłę i zrozumiała, że nie może w nieskończoność ukrywać swoich mocy... "


Amy Harmon na pewno kojarzy wam się z jej dwóch poprzednich książek. „Prawo Mojżesza „oraz „Pieśń Dawida „to książki, które zna każdy i chociaż raz widział ich okładkę. W lutym na rynku wydawniczym pojawiła się najnowsza książka tej autorki „Słowo i miecz „to jej fantastyczna seria, która zaczęła się naprawdę ciekawie. 


Lark mała dziewczynka dorasta w kraju, gdzie każdy przejaw magii jest karany śmiercią. Dziewczynka została obdarzona darem słów tak jak jej matka i obie nazywane są Przepowiadaczami. Jednak pewnego dnia dzieje się coś strasznego. Dar kobiety oraz małej Lark zostaje odkryty i to przez samego króla, który od razu wykonuje swój wyrok. Jednak przed śmiercią kobieta rzuca swoje słowa na całe królestwo, aby Lark mogła spokojnie w nim żyć. Mała dziewczynka zostaje zamknięta w złotej klatce i pilnowana tylko przez Trolla. W królestwie dochodzi jednak do wojny i każdy z lordów ma wysłać swoje wojska na front. Jednak Lord Corvy nie stosuje się do tego nakazu, co nie podoba się samemu królowi. Postanawia ukarać mężczyznę i uprowadza jego córkę, aby zmusić Lorda do dołączenia do walki.

„Słowo i miecz „to naprawdę dobrze napisana książka, w której autorka pokazuje jaką, wartość ma słowo co, możemy odnieść również do naszych czasów. Zapominamy, że słowa mają naprawdę dużą moc i potrafią wiele naprawić albo zepsuć. Jeśli lubicie styl pisania autorki, to sięgnijcie po tę książkę i sprawdźcie, czy wam również się spodoba. W kwietniu pojawi się drugi tom, na który nie mogę się już doczekać.

Ale wszystkie dzieci Stwórcy, niezależnie od swoich zdolności, otrzymały prawo wyboru. […] Prawdziwą miarą człowieczeństwa jest to, co dana osoba zrobi ze swoimi darami.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz