Ariana | WS | Blogger | X X

niedziela, 11 sierpnia 2019

Elita - Rachel Van Dyken

Tytuł: Elita
Tytuł oryginalny: Elite
Autor: Rachel Van Dyken
Cykl: Eagle Elite
Tom: 1
Wydawnictwo: Kobiece
Data wydania: 24.07.2019
Liczba stron: 320
Egzemplarz: recenzencki, romans


"Stypendium staje się dla Tracey Rooks przepustką do innego świata. Rozpoczyna naukę w Eagle Elite, szkole, która jest uosobieniem przepychu, luksusu i bogactwa. Poznaje ludzi, jakich dotąd nie znała, rzeczywistość pełną arogancji, zawiści i walki o dominację. Jednak ona nie staje się częścią tego świata. Jej życie zmienia się raz na zawsze. Nixon to niekwestionowany przywódca najpotężniejszej grupy w szkole. Elektów wszyscy mają się bać. Nie można się do nich zbliżać, patrzeć na nich, odzywać się. Choć Tracey stara się trzymać z daleka, Elekci są wciąż tuż obok niej. Coraz bliżej. Gdy zacznie rozumieć, że chcą mieć blisko przyjaciół, a jeszcze bliżej wrogów, może być już za późno…"

Rachel Van Dyken urzekła mnie swoją serią „Zatraceni”, która liczy sobie trzy tomy: Utrata, Toxic, Wstyd. Za granicą została również wydana nowelka, której w Polsce już raczej się nie doczekamy. Dzisiaj postanowiłam opowiedzieć wam o książce „Elita”, wydawnictwo kobiece wyszło nam naprzeciw i wydało książkę, która za granicą swoją premierę miała w 2013 roku.

Dzięki wygranej loterii Tracey Rooks dostaje stypendium w szkole tylko dla Elity. Jednak, gdy przyjeżdża w swój pierwszy dzień do szkoły, okazuje się, że wszystko jest zupełnie inne, a ona już ma pod górkę. Eagle Elite to szkoła dla bogatych i wpływowych ludzi. Jednym z nich jest Nixon, który robi wszystko, aby z jednej strony upokorzyć Tracey a z drugiej pomóc jej, aby nikt nie odkrył tajemnic, które mogą zmienić życie wielu osobom.

Tracey Rooks to dziewczyna, która w młodym wieku straciła swoich rodziców, przez całe życie była wychowywana na farmie, wśród krów. Tracey może nie jest przebojową dziewczyną, jednak nie daje sobie w kaszę dmuchać. Potrafi walczyć o swoje, gdy wymaga tego sytuacja.

Nixon na samym początku książki jest okropnym dupkiem, zapatrzonym w siebie. Gdy w końcu uświadamia sobie, prawdę o Tracey zmienia swoje nastawienie do niej i za wszelką cenę chcę ją chronić przed całym światem. Nixon to sarkastyczny, humorzasty, a zarazem pełen ciepła mężczyzna. Na początku nie polubiłam go w ogóle, jednak potem bardzo zyskał w moich oczach.

„Elita” to historia nastoletniej dziewczyny, która w końcu po wielu latach dowie się całej prawdy o swoim życiu. Książka opowiada w dużej mierze o tym, jak trudno nam się przystosować do nowego otoczenia. Jak wiele trzeba czasu, że zaufać drugiej osobie. Tracey i Nixon skradli moje serce i jestem ciekawa, co będzie działo się w kolejnym tomie, jak wybrną z sytuacji, w której oboje się znaleźli.

Nie jest to typowy romans czy erotyk. Scen seksu nie ma tutaj w ogóle. Oczywiście mamy trochę wulgaryzmów, jednak wszystko napisane jest w sposób, który nie razi czytelnika w oczy. Dlatego, jeśli szukacie, książki dla młodzieży, w której coś się dzieje, to jak najbardziej „Elita” będzie czymś dla was.

"Zaufanie jest jak miłość. Nie istnieje. To bajka, która karmi nasze społeczeństwo w celu uzyskania nas zgodnymi."17 komentarzy:

 1. Czytając zarys fabuły, odrazu mu się skojarzyło z serialami "Plotkara" i "Szkoła dla elity".

  OdpowiedzUsuń
 2. Właśnie wydaje mi się, że tego typu książki są dla nieco starszych czytelników. Przynajmniej 18+ (z punktu widzenia rodzica).

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja w tego typu historiach nie gustuję ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Również uwielbiam serię Zatraceni tej autorki i teraz czekam aż do mnie dotrze Elita, bo strasznie jestem ciekawa tego tytułu.

  OdpowiedzUsuń
 5. W czasach szkolnych uwielbiałam serial Plotkara. Obecnie mam ogromne zaległości książkowe, nie kojarzę zarówno tytułu jak i samego autora.

  OdpowiedzUsuń
 6. Dobra propozycja. Tylko kiedy się zabrać za lekture...

  OdpowiedzUsuń
 7. Dostałam tę książkę w prezencie, ale jakoś nie spieszy mi się do jej czytania. 😊

  OdpowiedzUsuń
 8. Kiedy byłam w liceum, czytałam coś podobnego, bazującego na bardzo zbliżonej fabule. Wtedy byłam zachwycona - ciekawe, jakie byłyby moje obecne wrażenia :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Jeśli mówisz, że to nie jest typowy romans/erotyk, to chętnie dam mu szansę :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Motyw podobny, jak w serialu "Szkoła dla elity" - sama lubię takie klimaty, licealne problemy (chociaż zdaję sobie sprawę, że dzisiejsza młodzież ma je zupełnie inne, niż były za moich czasów ;))

  OdpowiedzUsuń
 11. Lubię takie książki. To są moje klimaty. Tak jak dziewczyny napisały wyżej też mam wrażenie że powinny być one przeznaczone dla osób 18+. Niemniej ja do takich już należę haha 🙈 poza tym mam w planach szybko przeczytać tą książkę. Okładka też się podoba :) Kinga

  OdpowiedzUsuń
 12. Nigdy w życiu nie chciałabym uczyć się w takiej szkole, do jakiej trafiła główna bohaterka.

  OdpowiedzUsuń
 13. Słyszałam wiele negatywnych opinii dotyczących tej książki, niemniej mam ją na czytniku. Czy przeczytam to inna kwestia, obecnie mam już kilka pozycji obowiązkowych ale może znajdę czas i dla tej. :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Lubię od czasu do czasu sięgać po szkolne klimaty w książkach, podobnie na plus u mnie jest przemiana głównego bohatera więc myślę że powinno mi się spodobać

  OdpowiedzUsuń
 15. Mam za sobą jedną recenzję tej książki, gdzie jej autorka zdecydowanie zniechęciła mnie do tej historii. Może czasami jechała za ostro (no ale to jej znak rozpoznawczy, więc nie będę jej robić z tego powodu wyrzutów. Ba, nawet zna moje zdanie na ten temat), ale po zapoznaniu się z tamtą opinią nawet te najbardziej pochwalne nie zdołają mnie przekonać do Elity. Na swoje usprawiedliwienie mam to, że mam z tamtą dziewczyną podobne gusta i wiele naszych zdań na temat poszczególnych książek się pokrywa, dlatego wiem, że mogę jej zaufać.

  OdpowiedzUsuń
 16. Słyszałam dwie bardzo negatywne recenzje na temat tej książki i już odechciało mi się po nią sięgać. Widziałam ja ig, jak dziewczyny komentują dane fragmenty i czasami również miałam wypisane na twarzy słowo „naprawdę?”. Tę książkę sobie odpuszczę.

  OdpowiedzUsuń
 17. Książka jest super, polecam wszystkim! Czy wie ktoś może z was kiedy będzie dostępny tom 2? Naprawdę nie mogę się doczekać.

  OdpowiedzUsuń