Ariana | WS | Blogger | X X

wtorek, 8 czerwca 2021

Dwa tygodnie i jedna noc - Whitney G.

 

Tytuł: Dwa tygodnie i jedna noc 

Tytuł oryginalny: Two Weeks Notice 

Autor: Whitney G.

Wydawnictwo: Niegrzeczne książki 

Data wydania: 19.05.2021

Liczba stron: 320

Egzemplarz: recenzencki 

Tara, po miesiącach niepowodzeń, wreszcie uwierzyła, że los się do niej uśmiechnął – została zauważona przez boskiego Prestona Parkera, kilkukrotnego mistera Nowego Jorku, nieziemsko przystojnego miliardera. Nie spodziewa się tylko, że ten oszałamiający mężczyzna okaże się najgorszym szefem, jakiego tylko można sobie wyobrazić. Dzięki wrodzonej determinacji Tarze udaje się utrzymać na stanowisku asystentki Parkera, właściciela sieci luksusowych hoteli, dłużej niż komukolwiek przed nią. Nawet ona ma jednak swoje granice. Po dwóch latach znoszenia obelg, wykonywania praktycznie niemożliwych zadań i konieczności bycia dostępną przez dwadzieścia cztery godziny na dobę kosztem swojego prywatnego życia składa wypowiedzenie. Z pewnością jednak nie przewidziała, w jaki sposób szef zareaguje na jej rezygnację…

Książki Whitney G. bardzo lubię, sięgam po nie zawsze gdy zostają wydawane w Polsce. Gdy dowiedziałam się o premierze powieści "Dwa tygodnie i jedna noc" to wiedziałam, że będzie to coś dobrego. Książka jest z gatunku dla kobiet i szybko stała się bestsellerem sprzedaży. Okładka również bardzo mi się podoba, niebieski kolor jak zawsze bardzo mocno do mnie przemawia. 

Tara po wielu niepowodzeniach w końcu staje na nogi, dostaje pracę, która wręcz spadła jej z nieba. Dobrze płatna, premie uznaniowe oraz wyjazdy czy można chcieć czegoś więcej? Jednak nie wszystko jest tak kolorowe jak mogłoby się wydawać. Szef Tary to po prostu drań, wykorzystuje swoją asystentkę 24 h na dobre i ciągle coś od niej chce. Tara z każdym dniem ma już tego dosyć. Po dwóch latach postanawia odejść, jednak jej szef nie chce nawet o tym słyszeć i robi wszystko, aby zatrzymać ją za wszelką cenę. 

"Dwa tygodnie i jedna noc" to świetnie napisana książka, kreacja bohaterów do mnie przemówiła już od pierwszych stron. Co tutaj dużo mówić polubiłam Tare jednak Parker też skradł moje serce. Był wrednym szefem i nie chciałabym nigdy z nim pracować, jednak to jak zmienił się na przestrzeni tej historii było po prostu cudowne. Jest to powieść przez którą się płynie, kartki same się przewijają. Ja jestem na tak i czekam na kolejne jej książki, bo są cudowne. 

Zwycięzcy nigdy się nie poddają, rezygnujący nigdy nie zwyciężają.

13 komentarzy:

 1. Słyszałam już o tej książce, ale nie miałam okazji jeszcze się na nią skusić. W ogóle nie znam twórczości tej autorki osobiście. Wszystko przede mną :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Mnie do tego rodzaju książek nie ciągnie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo dobrze, że to świetnie napisana książka, to spory plus.

  OdpowiedzUsuń
 4. Czytałam kilka innych książek, z chęcią skuszę się też na tę.

  OdpowiedzUsuń
 5. ostatnio szukam właśnie fajnych kreacji bohaterów, także jak mi się uda to na pewno się skuszę :-)

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie znam jeszcze tej pozycji, ale tytuł już wcześniej wpadł mi w oko.

  OdpowiedzUsuń
 7. Lubię, kiedy postaci podlegają przemianie w miarę rozwoju fabuły, czy na dobre, czy na złe. :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Książkę kojarzę, ale jeszcze nie miałam okazji czytać. Dobrze, że jest świetna.

  OdpowiedzUsuń
 9. Nie za bardzo przekonuję się do tej książki. Raczej nie sięgnę po nią.

  OdpowiedzUsuń
 10. Nie słyszałam o tym tytule. Jednakże bardzo ciekawie zapowiada się już opis tej ksiazki a recenzja potwierdza ze musze ja wpisać na listę do przeczytania.

  OdpowiedzUsuń
 11. Ta ksizka idealna pasowałaby na nakręcenie filmu. Z chęcią ogladnelabym. Ale ksiazka jest bardzo ciekawa.

  OdpowiedzUsuń
 12. Mam teraz książki tej autorki na tapecie, wypożyczyłam trylogię jej autorstwa, ale już pierwszy tom mnie rozczarował. Boję się, co będzie dalej.

  OdpowiedzUsuń
 13. Nie słyszałam o tej książce. Jeszcze nie wiem czy po nią sięgnę.

  Książki jak narkotyk

  OdpowiedzUsuń