Ariana | WS | Blogger | X X

piątek, 25 czerwca 2021

Szepty spoza nicości - Remigiusz Mróz

 

Tytuł: Szepty spoza nicości 

Autor: Remigiusz Mróz

Cykl: Seweryn Zaorski 

Tom: 3

Wydawnictwo: Filia 

Data wydania: 27.01.2021

Liczba stron: 464

Egzemplarz: własny 

Seweryn Zaorski po raz ostatni wraca do Żeromic, by sprzedać dom i na dobre zostawić za sobą tragiczną przeszłość. Formalności trwają dłużej, niż powinny – i wszystko wskazuje na to, że ktoś z premedytacją chce zatrzymać go w okolicy. Tego samego dnia policja otrzymuje anonimową wiadomość, że w lasach Roztocza nieopodal miasteczka znajdują się poćwiartowane zwłoki brutalnie okaleczonego mężczyzny. Zaorski nie ma zamiaru się mieszać, ale kiedy o pomoc prosi go Kaja Burzyńska, nie potrafi odmówić.

Remigiusza Mroza na moim blogu ostatnio jakoś mało, jednak on wydaje tak dużo książek,  że po prostu nie jestem w stanie wszystkiego czytać, w takim tempie jakbym chciała. Jednak tym razem przychodzę do was z recenzją książki "Szepty spoza nicości". Jest to już trzeci tom serii o Sewerynie Zaorskim i Burzy. Nie wiem, czy doczekamy się kolejnego tomu, jednak znając Mroza pewnie jeszcze nie raz, spotkamy się z naszymi ulubionymi bohaterami. Planuje teraz zrobić sobie maraton z autorem, dlatego pewnie pojawi się w niedługiej przyszłości więcej książek Remigiusza. 

Od tragicznych wydarzeń z poprzedniego tomu minął już rok. Seweryn musi znowu wrócić do Żeromic, chociaż bardzo tego nie chce. Jednak w końcu chce zamknąć tamten rozdział swojego życia, ma prosty plan sfinalizować sprzedaż domu i wyjechać raz na zawsze. Jednak nie wszystko idzie po jego myśli, ponieważ to miasto nigdy nie było dla niego łaskawe. W lesie policja odnajduje poćwiartowane ciało, jednak brakuje głowy. Jak się później okazuje, zostaje ona znaleziona w piwnicy Seweryna. Wszystko idzie nie po myśli mężczyzny, a on sam zmuszony jest do pozostanie w mieście i rozwiązania tej zagadki. 

"Szepty spoza nicości" to moja ulubiona część z cyklu o Sewerynie. Mam nadzieje, że autor jeszcze postanowi coś napisać, bo nie chce się rozstawać z tymi bohaterami. Bardzo ich polubiłam,  a podwójnie cieszy mnie fakt, że prawa do ekranizacji zostały sprzedane i będę mogła zobaczyć ekranizacje tej wspaniałej serii. A wy lubcie książki Mroza a może jesteście w grupie, która raczej stroni od jego twórczości? 

- Interesuje mnie tylko to, żebym nie musiała znowu uczyć się życia bez ciebie. Nie dam rady, rozumiesz?


12 komentarzy:

 1. Jakoś nie ciągnie mnie do twórczości tego autora.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ta przygoda czytelnicza wciąż przede mną, zawsze inne książki ją wyprzedzą, ale może kiedyś w końcu uda się z nią zapoznać. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo lubię tę serię, miło można spędzić czas z taką publikacją.

  OdpowiedzUsuń
 4. Oj trudne są moje relacje z Mrozem. O ile na początku lubiłam go czytać, tak teraz nie mam ochoty sięgać po jego twórczość.

  OdpowiedzUsuń
 5. bardzo unikam tego autora, jest go moim zdaniem za dużo, wszędzie.

  OdpowiedzUsuń
 6. Nigdy nie czytałam książek Mroza i muszę się w końcu na nie skusić. Bardzo dużo osób mi poleca jego twórczość.

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie poznałam jeszcze twórczości Pana Mroza, ale wiem, że to się zmieni za jakiś czas. Na razie nie mam tyle wolnego czasu.

  OdpowiedzUsuń
 8. Nie czytałam książek tego autora, ale jak to mówią wszystko przede mną. Póki co jestem w trakcie czytania kolejnej książki Kasi Haner.

  OdpowiedzUsuń
 9. To jest pisarz, którego nie znam. Może sięgnę po tą książkę i ją przeczytam. Czemu nie.

  OdpowiedzUsuń
 10. Nie znam poprzednich części serii, ale możliwe, że kiedyś się skuszę. Dla mnie to ogromny szok, że można aż tyle pisać. Zazdroszczę autorowi weny :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Ta książka jeszcze przede mną, ale z pewnością po nią sięgnę :) Polecam zwrócić uwagę na "Nie wiesz nic". Wciągający i trzymający w napięciu thriller.

  OdpowiedzUsuń
 12. Znam autora, jednak nie czytałam jego żadnej powieści! Raczej nie zamierzam, bo nie czytam literatury, którą pisze.

  OdpowiedzUsuń