Ariana | WS | Blogger | X X

wtorek, 15 czerwca 2021

Trzeci dziedzic - Monika Skabara

 

Tytuł: Trzeci dziedzic 

Autor: Monika Skabara

Cykl: Dziedzictwo 

Tom: 3

Wydawnictwo: Kobiece 

Data wydania: 19.05.2021

Liczba stron: 272

Egzemplarz: recenzencki

Vincenzo Morinello ma dosyć bycia najmłodszym synem w królewskiej rodzinie mafijnej. To na niego zawsze spada najgorsza robota, to ON musi sprzątać po swoich braciach, a przy tym nikt nie liczy się z jego zdaniem. Postanawia w końcu zapracować sobie na odpowiednią pozycję w rodzinie. Wyjazd do Los Angeles może być jego szansą – jeśli uda mu się odnaleźć tajemniczego Wilka, który okrada ich transporty, może bracia w końcu zaakceptują go jako równego sobie. Mona skrywa niejedną tajemnicę. Jest zdeterminowana, silna i pełna gniewu – to mieszanka, która sprawia, że lepiej schodzić jej z drogi. Wraz z przyjaciółmi rozpoczyna vendettę przeciwko rodzinie Morinellich, a najlepszym sposobem, aby dorwać głowę rodu, jest najmłodszy z braci. Vincenzo okazuje się jednak wielkim zaskoczeniem.

W końcu przyszła pora na recenzję 3 już tomu świetnej mafijnej serii od Moniki Skabary. Seria "Dziedzictwo" była tak świetna, że naprawdę jest mi smutno, gdy pomyślę, że to już koniec. Każdy tom opowiada historię innego Morinello, jednak każda historia jest przecudowna i pokochałam bohaterów całym sercem. 

"Trzeci dziedzic" opowiada historię Vincenza, najmłodszego z braci. Młody Morinello jest niepoważnie traktowany przez swoich starszych braci, na niego spadają wszystkie niewdzięczne zadania. Gdy dostaje misje wyjazdu do Los Angeles, aby dotrzeć do tajemniczego Wilka, który notorycznie kradnie im towar, widzi w tym swoją szansę na udowodnienie, że też jest coś warty. Jednak sprawy mocno się komplikują, a życie Vincenza niestety trochę się komplikuje. Mona Mendez to młoda kobieta, która w życiu przeszła przez prawdziwe piekło. Skrzywdzona przysięgłą zemstę na wszystkich, którzy brali w tym udział. Za cel bierze sobie najstarszego z braci. Jednak okazuje się, że prawda, którą miała w głowie od dawna, nie jest wcale taka prawdziwa. 

Ta książka była tak cudowna. Jednak za krótka, to wszystko tak szybko się skończyło. Pokochałam Mone, jest to silna piękna kobieta, która zaciekle walczy o zemstę za krzywdy swoje i swoich bliskich. Za wszelką cenę stara się odzyskać coś, co zostało jej zabrane. Relacja je i Vincenza była naprawdę przecudowna. Wiem, że w planach wydawniczych jest kolejna książka od Moniki, tym razem nie z tej serii. Jednak już wiem, że jak tylko się ukażę to wpadnie w moje ręce. Kocham bardzo mocno styl autorki, przez jej książki się po prostu płynie.

A wy lubicie romanse mafijne? Jeśli tak to w księgarni TaniaKsiazka komplet tej serii teraz w super cenie! 

15 komentarzy:

 1. Lubię romanse mafijne i często po nie sięgam. Monikę Skabarę bardzo lubię i czekam na kolejną jej książkę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeszcze nie miałam okazji poznać twórczości tej autorki, ale ja sporadycznie buszuję w tych klimatach czytelniczych. :)

   Usuń
 2. Nie jest to mój ulubiony typ literatury, ale w sumie czasem sięgam. Zobaczę, czy mamy w którejś bibliotece tę serię.

  OdpowiedzUsuń
 3. Oj nie, mafijne wątki nie są dla mnie. Mało kiedy po nie sięgam. ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mnie odpowiadają w mocnych i mrocznych odsłonach, intrygująco podkręcają akcję i klimat. :)

   Usuń
 4. Nie zwróciłam wcześniej uwagi na ten cykl, ale może polecę go siostrze.

  OdpowiedzUsuń
 5. Lubię takie cykle, więc z przyjemnością zwrócę swój wzrok na twórczość tej autorki.

  OdpowiedzUsuń
 6. Fabularnie to idealnie moje klimaty, na pewno w przyszłości się skuszę.

  OdpowiedzUsuń
 7. Czytałam dwie poprzednie części tej książki. Te mam w planach na najbliższy czas

  OdpowiedzUsuń
 8. słyszałam o tej serii, ale nie czytałam jej. Wiem komu by się spodobała i na pewno polecę :-)

  OdpowiedzUsuń
 9. Nie znam wcześniejszych tomów i wątpię, że sięgnę po tę serię.

  Książki jak narkotyk

  OdpowiedzUsuń
 10. Bardzo lubię mafijne klimaty, ale w mrocznej kryminalnej odsłonie. :) Fantastycznie, że książka dostarczyła Ci tyle emocji. :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Nie miałam okazji czytać książek tej autorki, ale tyle dobrego o niej czytałam że będę musiała poznać jakąś jej historię

  OdpowiedzUsuń
 12. Ciekawy pomysł na trylogię opowiadającą historię każdego z trzech braci!

  OdpowiedzUsuń
 13. Brzmi zachęcająco, szczególnie, że sięgnęłaś już po trzeci tom. Jestem ciekawa czy serię dopadła klątwa drugiego tomu, czy jednak również był dobry :)

  OdpowiedzUsuń