Ariana | WS | Blogger | X X

piątek, 25 czerwca 2021

Marzenia mają twoje imię - Karolina Klimkiewicz

 

Tytuł: Marzenia mają twoje imię 

Autor: Karolina Klimkiewicz 

Wydawnictwo: Inanna

Data wydania: 30.05.2020

Liczba stron: 256

Egzemplarz: własny 

On — nigdy nie spodziewał się, że w ciągu jednego dnia całe jego życie może runąć, niczym domek z kart. Wszystko, w co wierzył i posiadał, straciło na wartości — rozmyło się wraz ze wschodem słońca. Ona — pogodziła się z tym, co podarował jej los. Mimo że tkwiła w świecie marzeń, tak do końca nie wierzyła, że kiedykolwiek się spełnią. Oni — poznali się zarówno w najlepszym, jak i najgorszym momencie ich życia. Starali się temu zaprzeczyć, jednak to nie był przypadek. To opowieść o nadziei, wierze w ludzi i miłość. Historia Cedricka i Lettie pokazuje, że dziś jest najważniejsze i zależy tylko od nas. Ich życie to dwa światy, które są tak różne, mimo że istnieją tak blisko siebie. Przeczytajcie tę powieść o miłości jakże niebanalnej i wielowymiarowej.

Książki Karoliny Klimkiewicz kusiły mnie od zawsze, jednak dopiero gdy dowiedziałam się o premierze powieści " Marzenia mają twoje imię" skusiłam się, bo opis i okładka bardzo mnie do siebie przyciągnęły. I zakochałam się w jej stylu, książka pochłonęła mnie od pierwszej strony a ja nie mogłam się od niej oderwać. Jednak o tym opowiem wam później. Teraz przybliżę wam trochę jej fabułę. 

Cedric to młody mężczyzna, który ma poukładane życie, piękną kobietę, dobrą pracę. Jednak pewnego dnia mężczyzna traci wszystko, co w życiu miał dobrego. W dniu rocznicy jego narzeczona oświadcza mu, że ma innego mężczyznę i jest z nim w ciąży. Cedric nie rozumie dlaczego, co zrobił źle, że jego ukochana tak go potraktowała. Jest załamana, na czym cierpi jego kariera. Na swojej drodze spotyka bardzo młodą kobietę, jednak jest dla niej niemiły i ją odrzuca. Nie jest to dla niego dobry moment na zawieranie nowych znajomości. Jednak z przeznaczeniem nie wygrasz, ponieważ Letty od tego czasu będzie ciągle obecna w jego życiu. 

"Marzenia mają twoje imię" to książka, która mnie poruszyła. Domyśliłam się jak ona może się skończyć jednak i tak uroniłam łzę, ponieważ naprawdę pokochałam Cedrica oraz Letty. Karolina, mimo że pisze książki o trudnej tematyce ma bardzo lekki styl pisania, przez co przepłynęłam przez tę historię. Wiem na pewno, że jest to moje pierwsze spotkanie z autorką, ale nie ostatnie. 

Może czas przestać oceniać się oczyma innych, spójrz na siebie i nie myśl, kim powinieneś być, a kim jesteś.12 komentarzy:

 1. Tytuł już podsuwam swojej córce pod rozwagę, powinien ją zainteresować, wydaje się, że fabuła ją wciągnie. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Skoro wywarła na Tobie takie wrażenie może kiedyś się na nią skuszę.

  OdpowiedzUsuń
 3. Już chciałam napisać, że nie znam tej książki, ale znam. Dopiero okładka i twoja opinia odświeżyły mi pamięć. :D

  OdpowiedzUsuń
 4. nie lubię się wzruszać, potem za bardzo przeżywam takie historie

  OdpowiedzUsuń
 5. Ty uroniłaś łzę? Ja wyłam jak głupia. To najlepsza książka Karoliny. Zresztą wszystkie Ci polecam jeśli nie czytałaś.

  OdpowiedzUsuń
 6. Słyszałam o tej pozycji, ale nie skusiłam się. Nie do końca jestem przekonana czy byłabym z niej zadowolona.

  OdpowiedzUsuń
 7. Po tę książkę na pewno sięgnę z przyjemnością. Póki co muszę uporać się z zaległościami :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Bardzo fajnie, że są takie ksiazki. Z chęcią sięgnę po nią w niedługim czasie
  .

  OdpowiedzUsuń
 9. Widać, że wiele emocji wzbudziła u Ciebie ta lektura. Ja sama się temu nie dziwię. Fabuła jest ciekawa, może się skuszę.

  OdpowiedzUsuń
 10. Być może sięgnę po tę książkę, jednak na razie mam mnóstwo innych książek do przeczytania.

  OdpowiedzUsuń
 11. Niestety nie mojarzę autorki i chyba zrobiłam błąd, ze nie zapoznalam się wcześniej z twórczością autorki. Myślę, że ta książka byłaby dla mnie idelana. Zapisuje tytuł na później. Kinga

  OdpowiedzUsuń