Ariana | WS | Blogger | X X

niedziela, 11 lutego 2024

Skalpel - Tess Gerritsen

 

Tytuł: Skalpel

Tytuł oryginalny: The Apprentice

Autor: Tess Gerritsen

Cykl: Rizzoli & Isles

Tom: 2

Wydawnictwo: Albatros

Data wydania: 10.08.2022

Liczba stron: 400

Egzemplarz: własny

Koszmar z przeszłości Jane Rizzoli powraca... Aresztowany przez nią Chirurg - psychopatyczny morderca samotnych kobiet - od roku gnije w celi. Czy na pewno? Czy kraty więziennych okien są dość mocne, by oprzeć się skalpelowi szaleńca? Jane musi zadać sobie te pytania, bo oto staje na miejscu zbrodni, które łudząco przypomina te ze spraw Chirurga. Ale skoro on jest pod stałym nadzorem, to jaki szaleniec zdecydował się kontynuować jego dzieło...?

Tak jak zapowiedziałam, ostatnio naszła mnie faza na thrillery medyczne, więc na pierwszy ogień poszła cała seria Tess Gerritsen. W drugim tomie mamy przyjemność w końcu poznać Maure Isles, której w pierwszej części niestety nie było. Słyszałam wiele opinii, że książki z tej serii można czytać nie trzymając się kolejności wydawania. Ja niestety nie mogę tego rekomendować. Chirurg jak i Skalpel są ze sobą dość mocno związane wiec mimo wszystko polecam czytać je z zachowaniem chronologii wydawania.  

Pani detektyw Jane Rizzoli dostaje kolejną sprawę seryjnego mordercy, tym razem ofiarami są małżeństwa, jednak wszystko bardzo mocno przypomina morderstwa z pierwszego tomu. Jednak odpowiedzialny za nie człowiek jest za murami więzienia i nie ma możliwości, żeby mógł to zrobić. Do pomocy zostaje przydzielony agent FBI Gabriel Dean. Współpraca pomiędzy partnerami nie układa się kolorowo, dochodzi do wielu niedomówień. Gdyby wszystkiego było mało z więzienia postanawia uciec Warren Hoyt, człowiek odpowiedzialny za zabójstwa z poprzedniego tomu, tym razem za swój cel bierze sobie nikogo innego jak naszą panią detektyw. 

“Skalpel” to książka, która bardzo mocno trzyma poziom, który poznaliśmy w pierwszym tomie. Słyszałam różne opinie jednak ja bardzo polecam. Uważam, że jest to naprawdę świetny początek serii, przy której czytelnik na pewno nie będzie się nudził. Dajcie znać, czy znacie, a może planujecie przeczytać? 


"Jakże łatwo dajemy się zaskoczyć, kiedy niczego nie podejrzewamy."


11 komentarzy:

 1. "Skalpel" to kolejny znakomity tom serii Tess Gerritsen, który trzyma czytelnika w napięciu od pierwszej do ostatniej strony. Mroczna atmosfera, zaskakujące zwroty akcji i dynamiczne dialogi sprawiają, że książka wciąga jak wirujące tornado.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ta propozycja brzmi całkiem dobrze
  Z chęcią się z nią zapoznam
  Dyedblonde

  OdpowiedzUsuń
 3. To może być całkiem ciekawa seria. Bardzo lubię styl pisania Tess i dawno już nie czytałam jakiegoś dobrego thrillera medycznego. A ona potrafi!

  OdpowiedzUsuń
 4. Dobrze wiedzieć, że ten tom zagranicznej pisarki również jest warty uwagi.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ten rodzaj literacki nie jest moim faworytem, praktycznie po niego nie sięgam.

  OdpowiedzUsuń
 6. Tego tytułu jeszcze nie czytałam, przygoda czytelnicza przede mną, lubię twórczość tej autorki, dobra rozrywka w mrocznym klimacie.

  OdpowiedzUsuń
 7. Znam i czytałam całą serię - z wyjątkiem tej najnowszej części, która miała premierę w 2023 roku. Bardzo lubię te książki i mam do nich sentyment, moja miłość do thrillerów rozkwitła między innymi dzięki nim

  OdpowiedzUsuń
 8. Na dobry thriller zawsze warto się skusić

  OdpowiedzUsuń
 9. Czuję, że dzięki Twoim recenzjom zagustuje w thrillerach medycznych. Zwłaszcza, że lubię sięgać po serie książek. Zapisana na listę życzeń.

  OdpowiedzUsuń
 10. Ciekawa propozycja. Musiałabym jednak najpierw sięgnąć po pierwszy tom.

  OdpowiedzUsuń