Ariana | WS | Blogger | X X

czwartek, 9 czerwca 2016

Koniak i Daktyle - Marek Majewski

Tytuł : Koniak i Daktyle 
Autor : Marek Majewski 
Wydawnictwo : Rozpisani.pl
Data wydania : 03-06-2016
Liczba stron : 304
Egzemplarz :  recenzencki 

" „Koniak i Daktyle” to notatki z życia polskiego fotografa w San Francisco z lat 1975-85. Uciekając z szarego PRL-u, Majewski, absolwent ASP, zaczyna tam nowe życie. Jako jedyny Polak chwyta w ręce starego Pentakona 6×6 i zaczyna współpracę z legendarnym „Rolling Stone” w mieście, które w tym czasie jest nieoficjalną stolicą hippisów. W redakcji uczy się fotoreporterki od najlepszych – Jima Marshalla i Annie Leibovitz. Fotografując gwiazdy rocka i Hollywood, podgląda od podszewki ich świat. Dzięki temu czytelnik poznaje z pierwszej ręki historie największych grup i wokalistów tamtego okresu – m.in. The Doobie Brothers, The Who, The Rolling Stones czy Santany oraz uczestniczy w największych balangach tamtych kolorowych czasów.Kultowa książka „Koniak i Daktyle” wprowadza nas w życie San Francisco, które w latach 70. było stolicą hippisów, wolnym i najbardziej tolerancyjnym miastem na świecie. Tutaj pod palmami Kalifornii za posiadanie małej ilości marihuany płaciło się tylko mandat 100 $, gdy tymczasem w innych amerykańskich stanach można było trafić do aresztu. Legalne wtedy LSD zamieniło San Francisco w krainę baśni z 1001 nocy, a emancypacja młodych dziewczyn przez pigułki antykoncepcyjne dała hippisom free love. Do tego raju na ziemi dostał się Marek Majewski, jedyny Polak współpracujący z pismem „Rolling Stone”, opisując ten wyzwolony świat w swojej kultowej książce. "

Uwielbiam biografie i reportaże. A w tej książce dostałam i to i to , co jest dla mnie idealne. pan Majewski napisał swoją biografię , o tym jak to było z fotografią w latach 70 - tych. Jak to wszystko się zaczęło , ile trzeba walczyć ze swoją pasją aby w końcu być kimś. Że w cale nie wystarczy aparat. Trzeba mieć coś w oczach aby zrobić dobre zdjęcia z duszą a nie tylko płaskie fotografie. 

Naprawdę fajna i poruszająca opowieść. Podoba mi się , styl pisania autora. Na pewno jeśli będzie jeszcze jakaś książka to na pewno się w nią zaopatrzę bo myślę , że autor jest świetny i napisze coś jeszcze. 

Za egzemplarz do recenzji dziękuje !


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz