Ariana | WS | Blogger | X X

środa, 1 czerwca 2016

Ciemniejsza strona Greya + E.L James

Tytuł : Ciemniejsza strona Greya 
Tytuł oryginalny : Fifty Shades Darker 
Autor : E.L  James 
Seria : Pięćdziesiąt odcieni  
Tom : 2 
Data wydania : 7 listopada 2012 
Liczba stron : 632 

" Kobiety na jej punkcie szaleją.
Mężczyźni wiele zawdzięczają.
Biblioteki apelują, by wycofać z obiegu.
A powieść sprzedaje się w tempie egzemplarza na minutę!

Trylogia „Pięćdziesiąt odcieni” rozpętała na świecie prawdziwe szaleństwo.
Sprzedaż w Stanach Zjednoczonych sięgnęła 15 milionów już w pierwszych trzech miesiącach sprzedaży. Dla porównania osiągnięcie takiego sukcesu zajęło trylogii Stiega Larssona trzy lata!
Powieść okupuje nieprzerwanie jednocześnie pierwszą, drugą i trzecią pozycję na prestiżowej liście bestsellerów e-bookowych magazynu „The New York Times”!
Prawa do zagranicznych wydań sprzedano w kilka dni do kilkudziesięciu krajów!
Prawa filmowe nabył Universal Pictures na drodze aukcji za niebagatelną kwotę pięciu milionów dolarów!
Sprzedaż w Wielkiej Brytanii sięgnęła 100 000 egzemplarzy zaledwie w 7 dni od premiery!
Pięćdziesiąt twarzy Greya to również najlepiej sprzedający się e-book w historii Random House UK!

Młodziutką studentkę Anę Steele i charyzmatycznego miliardera Christiana Greya połączył niecodzienny układ, który z czasem przerodził się w coś znacznie głębszego. Jednak demony Greya zwyciężyły, Ana zerwała uzależniający związek i zajęła się karierą.
Rozstanie okazuje się bolesne. Ogarnięci obsesyjną tęsknotą kochankowie nie potrafią bez siebie żyć. Kiedy więc Christian proponuje Anie zupełnie nowy układ, dziewczyna nie potrafi mu odmówić. Wkrótce zaczynają uczyć się siebie nawzajem. Christian walczy z wieczną potrzebą kontroli i stopniowo oswaja drzemiące w nim demony. Ana uczy się życia w luksusie i bronienia własnej niezależności. Kiedy wydaje się, że świat miłości, pasji i nieskończonych możliwości stoi przed nimi otworem, ciemne chmury gromadzą się nad luksusowym wieżowcem, w którym mieszkają…
Drugi tom wyczekiwanego bestsellera wszech czasów. "

Wszyscy narzekamy , że książka dla kur domowych , że nie da się jej czytać a prawda jest taka , że większość z tych co narzekają i tak przeczytała z wypiekami na twarzy i chcąc jeszcze. 

Nigdy nie byłam , ani przeciwniczką ani pochlebcą jeśli chodzi o serię Greya. Ale nie powiem , że nie przeczytałam i nie zarumieniłam się w niektórych momentach. Tak styl autorki jest infantylny i specyficzny. Ale dlatego ta książka czyta się lekko , szybko i przyjemnie. 

Anastazja wraca do Greya gdyż chce mu dać kolejną szansę. Nie chce być już więcej uległą ale partnerką. Grey zdaje sobie sprawę że chyba naprawdę się zakochał i robi wszystko aby się zmienić. Jednak idealne życie to nie jest coś na co mogą pozwolić sobie bohaterowie. Christian ma ciemną stronę życia która nie chce pozwolić mu iść na przód. Ma lęk przed dotykiem przez co zawsze chcę wszystko mieć pod kontrolą. 
Poznajemy również szaloną byłą uległą oraz nikogo innego jak Panią Robinson. 

Podoba mi się , że autorka wprowadziła innych ludzi do książki. Nie jest ona przez to nudna i czyta się ją jeszcze fajniej. Mamy w książce lekki wątek kryminalny przez co książka ma lekki dreszczyk. Naprawdę przyjemna lektura na gorsze wieczorne dni. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz