Ariana | WS | Blogger | X X

wtorek, 31 maja 2016

Teraz albo nigdy - Sarah Dessen

Tytuł : Teraz albo nigdy
Autor : Sarah Dessen
Data wydania : 18 maja 2016
Wydawnictwo : Harper Collins Polska
Liczba stron : 384

" Macy musi być idealna. Idealna córka, idealna uczennica, idealna dziewczyna. W ten sposób nie będzie kłopotem dla matki, która po śmierci męża i tak ledwo się trzyma. Dzięki temu będzie pasowała do Jasona, jej chłopaka, zakochanego w sobie nerda.
Jej życie musi być zaplanowane – tylko odpowiedzialne decyzje i rozsądne wybory. Wakacje? Praca i nauka do egzaminów. I – rzecz jasna – tęsknota za Jasonem, który wyjechał na obóz naukowy.
Macy w swoich planach nie uwzględniła tylko jednego – że życie potrafi zaskakiwać.
Na czas wakacji znajduje pracę w firmie cateringowej. Choć panuje tam chaos – coś, czego dotychczas unikała jak ognia – nowe towarzystwo bardzo dobrze na nią wpływa. Cała załoga, a zwłaszcza przystojny Wes, sprawia, że poukładany świat Macy rozpada się na kawałki, co ku jej zaskoczeniu coraz bardziej jej się podoba. " 

Macy stara się być idealna. Nie chce zawieść mamy , chłopaka , siostry. Nie okazuje , że jest jej ciężko i , że się z czymś nie zgadza tylko za wszelką cenę chcę wszystkie żale i smutki ukryć w samej sobie. Wszystkie jest idealne. Idealny chłopak który wszystko robi dobrze wyjeżdża i pozostawia Macy wiele zadań do zrobienia. Jednak dziewczyna chce czegoś więcej od życia i razem z nowymi przyjaciółmi postanawia zmienić się na lepsze bądź gorszę. 

" Dążenie do doskonałości wymaga pracy. Jeżeli nie chcesz urobić się po łokcie, nawet nie zaczynaj o tym myśleć. "

Ostatnio mam dużą ochotę na książki typowo młodzieżowe. Zmęczyły mnie już trudne tematy po które przeważnie sięgałam i którę również czekają na lepsze dni. Nie spodziewałam się po tej książce wiele. Z opisu z tyłu można wnioskować , że to będzie kolejna książka o nastolatce z problemami i właśnie to daje nam ta książka. Miłość , zerwania , przyjaźnie , problemy rodzinne , żałoba. Niby ciężkie tematy ale napisany w sposób który każda nastolatka zrozumie. 

" Wieczność oznacza tak wiele różnych rzeczy. Nieustannie się zmienia, i o to chodzi. Czasem trwa dwadzieścia minut, czasem sto lat, a innym razem po prostu tę jedną chwilę, która mogłaby się ciągnąć w nieskończoność. W wieczności ważne jest tylko to, że trwa. "

Uważam , że jest to naprawdę fajna książka na wieczór , gdy potrzebujemy się odstresować po ciężkim dniu w pracy czy w szkolę. Jest to książka przy której odpoczniemy i zrelaksujemy się. Myślę , że będzie idealna na urlop wakacyjny gdy mamy ochotę na książkę , ale nie ciężką która by nas przytłoczyła tylko lekką przy której odprężymy się i od czasu do czasu uśmiechniemy. 

Za możliwość przeczytania dziękuje wydawnictwu Harper Collins. 


1 komentarz: