Ariana | WS | Blogger | X X

wtorek, 24 maja 2016

Za drzwiami pałacu. W służbie saudyjskiej księżniczki - Cay Garcia

Tytuł : Za drzwiami pałacu. W służbie saudyjskiej księżniczki. 
Tytuł oryginalny : Behind Palace Walls. In the service of Saudi princess.
Autor : Cay Garcia
Data wydania : 11 maja 2016
Wydawnictwo : Znak Literanova
Liczba stron : 263


" Prawda o zamkniętym świecie saudyjskiej arystokracji. Za drzwiami pałacu w Rijadzie saudyjska księżniczka Arabella wiedzie typowe życie arabskiej arystokratki. Jej garderobę wypełniają abaje od Chanel i kolekcje drogich torebek, a z szuflad wysypuje się brylantowa biżuteria. Codzienność kobiet z saudyjskiej rodziny królewskiej to baśniowe przyjęcia na pustyni, stoły uginające się od egzotycznych rarytasów i przejażdżki drogimi samochodami. A przynajmniej tak to wygląda na pierwszy rzut oka… 
Autorka tej książki, absolwentka elitarnej szkoły dla kamerdynerów, została osobistą asystentką księżniczki. Aby nie stracić posady, musiała się zmagać z pretensjami rozkapryszonej arystokratki. Jednak gdy poznała ją lepiej, odkryła smutną prawdę o przeszłości księżniczki. Czy to możliwe, że za zasłoną bogactw i splendoru kryje się nieszczęśliwa dziewczyna, która w bezsenne noce marzy o byciu kimś zwyczajnym? Za drzwiami pałacu to szokujący obraz życia w rezydencji saudyjskiej księżniczki. Korzystając z własnych doświadczeń, autorka opisuje świat, do którego bardzo nieliczni obcokrajowcy kiedykolwiek uzyskali dostęp. Ze względu na szczegóły, które zdecydowała się ujawnić, dla bezpieczeństwa ukrywa się pod pseudonimem. "

Na rynku wydawniczym pokazuje się coraz więcej książek o zasadach i warunkach panujących w Arabii Saudyjskiej. W tej książce zobaczymy jak żyje księżniczka. Jaką ma władzę i z jakimi problemami się zmaga. A opowie nam to wszystko osoba która była w jej pałacu i miała najbliższy kontakt księżniczką jak i rodziną królewską. 

Życie w bogactwie i luksusie wcale nie jest do końca taki bajeczny jaki każdemu by się wydawało. Za murami pałacu rozgrywa się niemal tragedia. Przemoc i lekarze , nikomu nie można ufać. Księżniczka ma prawo bić tym co ma pod ręką a gdyby nawet cię zabiła to i tak nikogo to nie wzruszy na tyle aby coś z tym zrobić. Ma nad pracownikami całkowitą władzę którą na każdym kroku okazuje. Ma własnego psychiatrę do którego jeździ aż za często. I czy to wszystko jest tego warte ?

Książka poruszająca , obnażająca rodzinę królewską ze wszystkiego. Ukazuje nie tylko złe ale i całkiem dobre strony. Ale to my zdecydujemy która strona wygra w tej rozgrywce. 

Autorka nie bez powodu ukrywa się pod innym nazwiskiem.Przecież nikt nie narażał by własnego życia. 
Jak najbardziej polecam każdemu tą książkę gdyż każdy powinien wiedzieć co się dzieje na świecie. 

Za możliwość przeczytania dziękuje wydawnictwu.

2 komentarze:

  1. Lektura tej książki na pewno wywołałaby we mnie wiele emocji.

    OdpowiedzUsuń
  2. Całkowicie się z tobą zgadzam w kwestii, coraz więcej książek o tej tematyce znajduje się rynku. Emocje jako mi towarzyszą podczas czytania tej tematyki, to smutek zmieszany z rozgoryczaniem :)pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń