Ariana | WS | Blogger | X X

piątek, 27 maja 2016

Amelia i Kuba. Stuoki potwór - Rafał Kosik

Tytuł : Amelia i Kuba. Stuoki potwór
Autor : Rafał Kosik 
Data wydania : 18 maja 2016
Wydawnictwo : Powergraph 
Liczba stron : 272 

" Amelia zrobiła coś głupiego i prosi o pomoc Kubę, ale on jest zajęty konstruowaniem Niepodsłuchiwalnego Połączenia Kablowego. Wszyscy się podglądają przez monitoring obywatelski, a nikt na osiedlu, poza dziećmi, nie widzi Stuokiego Potwora! " 

Historia książki opowiada o Amelii dziewczynie która uwielbia projektować stroje chodzi do tej samej szkoły co Kuba i przyjaźni się z Klementynką. Natomiast Kuba to lubiane dziecko , które starannie opiekuje się swoją młodszą siostrą Mi. Jest również chory na Aspergera brat Amelii który swój świat widzi trochę inaczej niż jego siostra. 

Amelia jak zwykle znowu zrobiła coś mega głupiego. Wstawiła zdjęcie swojej koleżanki do internetu. Po czym prosi Kubę o pomoc. Kuba buduje Niepodsłuchiwalne połączenie kablowe , które umożliwia mu śledzenie przez monitoring osiedlowy. Wszyscy śledzą się i podglądają ale nikt nie widzi stuokiego potwora który czai się w zakamarkach. 

Rafała Kosika miło wspominam z serii książek o " Felix , Net i Nika " które swojego czasu czytałam namiętnie i stały u mnie na honorowym miejscu w biblioteczce. Nie śledziłam już dłuższy czas jego twórczości wiec jakie było moje zdziwienie gdy zobaczyłam serię o Amelii i Kubie. Jest to seria która ma już kilka tomów wcześniej, ale mimo to nie przeszkadza to w czytaniu od końca. Myślę , że kiedyś zaopatrzę mojego syna w książki Pana Rafała jak już trochę podrośnie. 

Za możliwość przeczytania dziękuje Wydawnictwu. 
1 komentarz:

  1. Interesująca seria. Na pewno nadawałaby się jako prezent dla naszej chrześnicy.

    OdpowiedzUsuń