Ariana | WS | Blogger | X X

poniedziałek, 16 maja 2016

[ PRZEDPREMIEROWO] Dobre wieści - Diana Penno

Tytuł : Dobre wieści 
Tytuł oryginalny : And the good news is. 
Autor : Dana Perino 
Data wydania : 20.05.2016
Wydawnictwo : Wydawnictwo Kobiece 
Liczba stron : 344 

" INTRYGUJĄCE WSPOMNIENIA WSPÓŁPRACOWNICZKI GEORGE’A W. BUSHA

Dana Perino, była rzeczniczka prasowa Białego Domu, a także prezenterka stacji Fox News’, w inspirującej i momentami zaskakującej książce Dobre wieści opowiada o pracy w amerykańskiej administracji rządowej, przekazując skuteczne porady dotyczące tego, jak osiągnąć sukces zawodowy.

W swojej karierze zawodowej Dana widziała już niejedno. Stojąc w obliczu trudnych do pokonania problemów i osobistych lęków, nauczyła się tego, że w życiu trzeba się spodziewać dosłownie wszystkiego, a we wszelkich wydarzeniach, nawet tych mrożących krew w żyłach, należy zawsze znajdować coś pozytywnego. Swoją opowieść autorka zaczyna od wspomnień z okresu dzieciństwa, które spędziła w Wyoming i w Kolorado. Nawiązuje także do przypadkowego spotkania w samolocie, które już na zawsze odmieniło jej życie. Następnie – z właściwą sobie szczerością i uroczym dowcipem – opowiada o kolejnych podejmowanych pracach, które rodziły poczucie frustracji i narastającego niezadowolenia. Moment zwrotny w życiu Dany nastąpił w Waszyngtonie, kiedy zaczęła pracować w administracji Busha.

W tej intrygującej książce czytelnicy znajdą mnóstwo praktycznych wskazówek. Autorka podpowiada, jak w życiu zawodowym być przekonującym, nie tracąc przy tym wdzięku ani klasy. Przekazuje też wiele ciekawostek o zasadach protokołu dyplomatycznego czy regułach określających savoir-vivre. Jako osoba, która nadal wierzy w to, że rozwiązaniem kluczowych problemów na arenie globalnej jest współpraca i podejmowanie wspólnych wysiłków w dążeniu do postawionych celów, Dana oferuje proste i skuteczne porady dotyczące usprawnienia jakości zarówno dyskursu publicznego, jak i naszej codziennej komunikacji, znajdującej odzwierciedlenie między innymi w rozmowach, które dzień w dzień prowadzimy ze swoimi znajomymi, członkami rodziny oraz współpracownikami.

FASCYNUJĄCA LEKTURA, KTÓRA POKAZUJE, JAK OSIĄGNĄĆ SUKCES W PRACY ZAWODOWEJ, ZREALIZOWAĆ POSTAWIONE CELE I NAUCZYĆ SIĘ SKUTECZNIE PREZENTOWAĆ WŁASNE STANOWISKO

Must-read dla każdego, komu marzy się praca w obszarze komunikacji społecznej! "

Nigdy nie interesowałam się takimi książkami , które mówią o polityce i rządzie. Aż tu nagle przywędrowała do mnie ta fantastyczna książka , która całkowicie zmieniła moje spojrzenia na takie tematy i rozpoczęła moją przygodę z takimi książkami. 

Gdy zaczęłam czytać książkę to całkowicie mnie pochłonęła i nie chciałam od niej odchodzić. Zakochałam się w stylu pisania autorki. Jej język jest zabawny w całej książce odnajdziemy pełne humoru historię z życia wzięte. Chyba mocno nie zdradzę fabuły jak powiem , że autorka doznała obrażenia w czasie zamachu " butowego ". Tak zdaje sobie sprawę jak to brzmi ale , żeby dowiedzieć się o co chodzi i jakie to zabawne a niekiedy groźne sytuacje spotkały naszą autorkę to trzeba przeczytać książkę.

Książkę polecam osobą które nieco orientują się w klimatach politycznych bo książka głównie opiera się na takich wątkach. 

Za egzemplarz do recenzji dziękuje wydawnictwu !


1 komentarz:

  1. Powieść kompletnie nie jest dla mnie.Nie moje klimaty i chyba jestem za młoda na tę książkę.:)
    Pozdrawiam cieplutko!
    http://olalive-blog.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń