Ariana | WS | Blogger | X X

niedziela, 8 maja 2016

AUDIOBOOK #1 - W pustyni i w puszczy H.Sienkiewicz

Tytuł : W pustyni i w puszczy
Autor : Henryk Sienkiewicz
Data wydania : 06-04-2016
Wydawnictwo : Biblioteka Akustyczna
Czas słuchania : 14 godzin Książkę w " Pustyni i w Puszczy " czytałam już bardzo dawno temu podejrzewam , że było to między 3 a 4 klasą podstawówki. Gdy zobaczyłam , że jest audiobook i mam możliwość jeszcze raz przypomnieć sobie wszystkie przygody Stasia i Nel które za dawnych lat tak bardzo mnie fascynowały i mi imponowały. 

Chyba każdy zna już tą książkę i chociaż raz w życiu ją przeczytał. Jeśli nie to polecam nadrobić zaległości gdyż naprawdę warto. Ale teraz nie o tym , może trochę przybliżę wam jednak fabułę samej książki. Henryk Sienkiewicz świetnie napisał książkę a pan Stanisław Baczysko bardzo dobrze ją przeczytał , aż chce się słuchać. 

Co do samej fabuły jest to typowa przygodowa książka. Która opowiada o długiej wędrówce Stasia i Nel przez zakamarki Afryki. Bardzo podoba mi się opis dzikiej i niebezpiecznej Afryki , gdyż Sienkiewicz idealnie wykreował nam wizję tego strasznego na pozór kontynentu. 

Wiele osób nie przeczyta tej książki tylko przez to , że jest to lektura szkolna. Ale nie można zrażać się tylko przez obowiązkowość  czytania. Myślę , że wiele z was przyzna mi rację , że jest to najlepsza obowiązkowa lektura wszech czasów. 

Za możliwość przesłuchania dziękuje wydawnictwu !

2 komentarze:

  1. Jakoś na audiobooki nie potrafię się skusić

    OdpowiedzUsuń
  2. Nigdy nie próbowałam audiobook'ów. I jakoś mnie do nich nie ciągnie. A tej historii nigdy zbytnio nie lubiłam. ;)

    OdpowiedzUsuń