Ariana | WS | Blogger | X X

piątek, 13 maja 2016

Wojownicy. Ogień i lód - Erin Hunter

Tytuł : Ogień i lód
Tytuł oryginalny : Warriors. Fire and ice
Autor : Erin Hunter
Seria : Wojownicy
Tom : 2
Data wydania : 19 lutego 2016
Wydawnictwo : Nowa Baśń
Liczba stron : 400


" Głęboko w mrokach lasu cztery klany wojowniczych kotów współżyją w niełatwej harmonii. Na horyzoncie pojawiają się jednak nowe niebezpieczeństwa... 
Ognista Łapa jest już pełnoprawnym wojownikiem Klanu Pioruna, jednak to nie koniec jego kłopotów. Nadchodzi zima, koty z Klanu Rzeki spoglądają groźnie na ziemie bogatszych w pożywienie klanów, a słaby Klan Wiatru ze wszystkich sił stara się uniknąć zagłady. Rosnące napięcie między klanami przekształca się w otwarty konflikt. 

Tymczasem Ognista Łapa obawia się zdrady wśród swoich... "

Strasznie obawiałam się drugiego tomu serii Wojowników , gdyż nie chciałam aby ktoś zepsuł tak dobrą książkę jaką była pierwsza część " Ucieczka w dzicz ". Na szczęście autorka sprostała wyzwaniu i napisała równie dobrą część co poprzednio. 

Ogniste serce to nikt inny jak zagubiony domowy kot , który nie wiadomo z jakich powodów znalazł się w lesie. W pierwszej części przeszedł swoją metamorfozę. Teraz przyszedł czas na wyszkolenie na prawdziwego wojownika. Czy Ogniste serce da radę ? Mimo , że coraz więcej kotów zdradza swoje klany. Czy uda mu się zapanować nad zdradą i wytropić kota który zdradził swoją rodzinę ?

Bardzo podoba mi się cały pomysł na serię Wojowników. To jak autorka umiejętnie zastąpiła ludzi właśnie takim zwierzęciem jak kot. Która pokazuje jaki ten świat jest brutalny. Można go porównać ze światem ludzi gdzie przecież też zdarzają się takie sytuacje. Książka ma ukryte morały w sobie co bardzo mi się podoba gdyż pokazuje że można przemówić do człowieka nawet za pomocą fantastyki. 

Książka przeznaczona jest w głównej mierzę dla młodzieży. Ale myślę , że dorosła osoba która przeczyta tą powieść również nie zawiedzie się i znajdzie coś dla siebie. 

Za możliwość przeczytania książki dziękuje wydawnictwu !

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz