Ariana | WS | Blogger | X X

niedziela, 26 czerwca 2016

Książki dla dzieci #9 - Do zobaczenia następnym razem - Rose Lagercrantz

Tytuł : Do zobaczenia następnym razem 
Tytuł oryginalny : Vi ses nar vi ses
Autor : Rose Lagercrantz
Wydawnictwo : Zakamarki
Data wydania : 30 maja 2016
Liczba stron : 148
Egzemplarz : recenzencki 


" Po wakacjach Dunia rozpoczyna drugą klasę. Z początkiem roku szkolnego jej klasa udaje się na wycieczkę. Zwiedzają Skansen – mnóstwo tu ciekawych zwierząt i starych domów. I byłoby bardzo fajnie, gdyby nie Wiki i Mika, które wykorzystują każdą okazję, by powiedzieć Duni coś niemiłego. W końcu Dunia ma dość i ucieka. Biegnie przed siebie, byle dalej od nich! Nagle zdaje sobie sprawę, że się zgubiła. Och, gdyby tylko była przy niej Frida!
Książki o Duni to historie o uczuciach i przeżyciach bliskich dziecku opowiedziane z jego perspektywy. Przeznaczone są dla początkujących czytelników nie tylko ze względu na treść, ale i formę. Czytanie ułatwiają: prosty język, duża czcionka, przejrzysty układ strony i świetne rysunki Evy Eriksson. "

Dunia zaczyna drugą klasę i wyjeżdża na wycieczkę do Skansena. Razem z klasą zwiedzają i słuchają ciekawych opowieści. Nagle Dunia gubi się i postanawia sie rozejrzeć , wtedy spotyka swoją najlepszą przyjaciółkę Fride z którą postanawia na własną rękę pobawić się , wpadają na pomysł szukania skarbów , dlatego też Frida zakopuje skarb. 

Książka naprawdę fajna , bardzo prosty język , szybko się czyta. Dziecko jest zainteresowane i słucha z zaciekawieniem nawet najmłodsze. Czytałam tą książkę sama , z moim synem oraz kuzynem i muszę powiedzieć , że bardzo przypadła mi do gustu. 


Za możliwość przeczytania dziękuje wydawnictwu ! Brak komentarzy:

Prześlij komentarz