Ariana | WS | Blogger | X X

poniedziałek, 30 grudnia 2019

Bez odwrotu - Tess Gerritsen

Tytuł: Bez odwrotu
Tytuł oryginalny: Whistleblower
Autor: Tess Gerritsen
Wydawnictwo: Harper Collins Polska
Data wydania: 05.11.2019
Liczba stron: 585
Egzemplarz: recenzencki


"Była ciemna deszczowa noc. Ten mężczyzna pojawił się znikąd. Wpadł prosto pod koła jej samochodu. Catherine nie miała szans, by w porę zahamować. Odwiozła rannego do szpitala, i tu okazało się, że mężczyznę, którego potrąciła, ktoś wcześniej postrzelił. Po opuszczeniu szpitala Victor odnajduje Catherine. Chce odzyskać dokumenty, które ukrył w jej samochodzie. Te informacje mogą pogrążyć ludzi z najwyższych szczebli władzy. Są jak tykająca bomba zegarowa. Teraz o obojgu grozi śmiertelne niebezpieczeństwo."

“Bez odwrotu” to jedna ze słabszych książek, jakie miałam okazję czytać spod pióra Tess Gerritsen. Książka napisana jest w sposób bardzo przeciętny i niestety na początku domyśliłam się o co, tak naprawdę będzie chodzić w tej powieści. Jeśli nie czytaliście nic od Tess, to omijajcie tę książkę, szerokim łukiem, ponieważ pewnie będzie to wasza pierwsza i zarazem ostatnia jej książka. Przez co naprawdę wiele stracicie, bo inne książki Gerritsen są po prostu genialne.

Nie będę w tej recenzji przybliżać wam fabuły tej książki, ponieważ opis książki mówi wszystko, co o tej historii powinniście wiedzieć. Książkę czyta się naprawdę bardzo szybko, bo mi zajęło to niespełna 4 godziny, jednak już od prologu jesteśmy w stanie domyślić się o co, tak naprawdę będzie w tej książce chodzić, oraz kto wyjdzie z całej sytuacji bez szwanku.

Tess popłynęła bardzo mocno z wątkiem romantycznym, przez co ta powieść miejscami była po prostu za słodka i ckliwa jak na thriller czy sensacje. Sam pomysł na książkę był naprawdę dobry i gdyby autorka zmieniła kilka rzeczy, to na pewno moja ocena byłaby wyższa. Ja przeczytałam, ale niestety tym razem nie mogę wam polecić.

30 komentarzy:

 1. Muszę wreszcie poznać twórczość tej autorki. 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. Ooooo lubię opinie, gdzie książki nie są polecane. Ale, jak zapytasz mnie czemu to napiszę, że nie wiem. Może dlatego, zę choć do pozycji mnie nie ciągnęło, to teraz już całkiem ją skreśliłam?

  OdpowiedzUsuń
 3. To zdecydowanie nie moja Autorka, ale wiem, że wiele osób ją naprawdę bardzo lubi. Chociaż przy takim taśmowym pisaniu to na pewno nie wszystko będzie perfekcyjne.

  OdpowiedzUsuń
 4. Kurczę, po przeczytaniu opisu nabrałam ogromnej ochoty na tę książkę. A potem przeczytałam pierwsze zdanie z twojej opinii :D Ale no cóż, grzecznie posłucham i póki co będę omijać tę książkę :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Lubię Gerritsen, chociaż ma lepsze i gorsze wejścia :)

  OdpowiedzUsuń
 6. 4 godziny to faktycznie jest krótka :) Jeszcze nic Tess nie miała okazji czytać...

  OdpowiedzUsuń
 7. Czytałam dwie książki tej autorki, może kiedyś i na tę się skuszę ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. A ja lubię autorkę w tej słodko-dreszczykowej odsłonie. ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Szkoda, że książka okazała się taka słaba. Ja jeszcze nic nie czytałam tej autorki :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Zazwyczaj jest tak, że trafia się książka danego autora która jest gorsza od pozostałych, ale to zawsze tak jest i to nie tylko u pisarzy.

  OdpowiedzUsuń
 11. Podoba mi sie ta książka, chetnie ją przeczytam. Właśnie dlatego że to słaby thriller podoba mi się

  OdpowiedzUsuń
 12. I ja raczej nie wezmę się za tę książkę. Nie wygląda na ciekawą.

  OdpowiedzUsuń
 13. Wow, masz niezłe tempo. Ja czytam o wiele wolniej.

  OdpowiedzUsuń
 14. Nigdy nie czytałam książek tej autorki. Nie mam także nic od tego wydawnictwa. Ale podziękuję zatem skoro jest taka kiepska.

  OdpowiedzUsuń
 15. Nie polecasz, więc nie staram się zapamiętać tej książki. Autorka jest mi nie znana

  OdpowiedzUsuń
 16. Szkoda, że książka ci nie podeszła. Może ja się na nią skuszę aby się przekonać czy jest taka kiepska.

  OdpowiedzUsuń
 17. Przyznam się szczerze, że nie czytałam jeszcze żadnej książki tej autorki. Mam dwie czy trzy, ale jakoś nie jest mi do nich spieszno. Dlatego tą też póki co odpuszczę :)

  OdpowiedzUsuń
 18. Już dawno nie czytałam nic Tess Gerritsen, ale tę książkę też odpuszczę

  OdpowiedzUsuń
 19. Też właśnie ją niedawno czytałam i gdyby nie ten wątek romantyczny, raczej ciężko bym widziała przeczytanie tej książki :P

  OdpowiedzUsuń
 20. Raczej nie sięgnę po nią, nie zachęciła mnie recenzja do przeczytania tej książki.

  OdpowiedzUsuń
 21. Próbowałam książek Tess i mi nie podeszły. Chyba muszę zrobić drugie podejście.

  OdpowiedzUsuń
 22. Po zobaczeniu okładki myślałam, że ta książka została wydana jakieś 15 lat temu ;p. Raczej nie mam jej w planach.

  OdpowiedzUsuń
 23. Uwielbiam tego typu historie, więc myślę, że w przyszłości z pewnością skuszę się na tę książkę. Autora jeszcze nie znam, ale sam opis mnie zainteresował.

  OdpowiedzUsuń
 24. No niestety te romansowe książki ma słabe, ale seria Rizzoli & Isles albo pojedyncze thrillery (Dawca!!!!), to mistrzostwo. Moja najukochańsza zagraniczna autorka!

  OdpowiedzUsuń
 25. Oj a opis mnie zaciekawił ale chyba sobie odpuszczę

  OdpowiedzUsuń
 26. Chyba jednak odpuszczę sobie tą pozycję tym razem. Dość specyficzNa autorka. Kinga

  OdpowiedzUsuń
 27. Te początkowe książki Tess Gerritsen nieszczególnie przypadły mi do gustu, mimo że późniejszą twórczość autorki kocham całym sercem :)

  OdpowiedzUsuń
 28. Nie znam twórczości tej autorki. Szkoda, że nie polecasz tej książki, ponieważ jej opis przypadł mi do gustu i chętnie bym po nią sięgnęła. Jednak aby się nie zrazić przygodę z Tess rozpocznę od innej pozycji :)

  OdpowiedzUsuń
 29. Nie znam twórczości tej autorki, ale teraz wiem, że gdybym miała zacząć z nią przygodę, to na pewno nie od tego tytułu. Dzięki za ostrzeżenie! Ale zapewne, gdy już poznam pióro tej pani, to też sięgnę po tę historię, by ocenić, jak bardzo jest źle. 😅

  OdpowiedzUsuń