Ariana | WS | Blogger | X X

poniedziałek, 29 czerwca 2015

Kwiaty na poddaszu - Virginia C. Andrews

Tytuł : Kwiaty na poddaszu 
Tytuł oryginalny :  Flowers in the Attic
Autor : Virginia Cleo Andrews
Seria : Rodzina Dollangangerów 
Tom : 1
Data wydania : 10 marca 2014
Wydawnictwo : Świat Książki
Liczba Stron : 384
Cena z okładki : 34,49

„Szczęśliwą z pozoru rodzinę Dollangangerów spotyka tragedia - w wypadku samochodowym ginie ojciec. Matka z czwórką dzieci zostaje bez środków do życia i wraca do swego rodzinnego domu. Niezwykle bogaci rodzice mieszkający w ogromnej posiadłości, wyrzekli się córki z powodu jej małżeństwa z bliskim krewnym, a narodzone z tego związku dzieci uważają za przeklęte. W tajemnicy przed dziadkiem rodzeństwo zostaje umieszczone na poddaszu, którego nigdy nie opuszcza. Dzieci żyją w ciągłym strachu, a odkrycie, jakiego dokonuje najstarszy brat, stawia rodzeństwo w obliczu nieuniknionej katastrofy. „
 
W książce poznajemy szczęśliwą rodzinę z czwórką dzieci. Niestety po tragicznym wypadku samochodowym głowa rodziny umiera. Matka z dziećmi długo nie umie pozbierać się po tej tragedii. Nie ma pieniędzy , wtedy matka decyduje się na pewien krok. Wraca do domu swoich rodziców którzy są bardzo bogaci. Jest pewne ALE ojciec kobiety wydziedziczył ją gdyż weszła w związek z wujem. Po powrocie do rodzinnego domu kobieta pragnie wkupić się w łaski ojca , dlatego ukrywa swoje dzieci na strychu. Czy to była dobra decyzja ? Czy matka faktycznie chce dla dzieci dobrze ? Przeczytajcie książkę a na pewno się dowiecie.

A ja na pewno sięgnę po kolejne części gdyż jestem ciekawa dalszych losów dzieci. Mam do tej książki wielki sentyment i na pewno nie raz do niej wrócę.


1 komentarz: