Ariana | WS | Blogger | X X

niedziela, 28 czerwca 2015

Strefa Skażenia - Richard Preston

Tytuł : Strefa skażenia
Autor : Richard Preston
Data wydania : 18 luty 2015
Wydawnictwo : SQN
Liczba Stron : 320
Cena z okładki : 34,9 


„Błyskotliwe połączenie literatury faktu z wstrząsającym thrillerem medycznym.
W sierpniu 2014 roku świat stanął na krawędzi zagłady. Epidemia eboli szybko opanowała najpierw Gwineę, a potem całą Afrykę Zachodnią. W krótkim czasie pojawiły się pierwsze ogniska choroby poza Czarnym Lądem. Migawki telewizyjne z miejsc objętych epidemią budzą grozę, ale prawda jest jeszcze bardziej przerażająca – ebola za każdym razem zbiera krwawe żniwo. W niewyobrażalnych męczarniach ginie około 90% zarażonych. Później wirus znika i skrycie czeka, żeby móc ponownie zaatakować. Zabijać.
Strefa skażenia prezentuje burzliwą historię badań nad ebolą. Pierwsi zakażeni, drobiazgowe opisy przebiegu choroby, specjalistyczne laboratoria, ścieżki rozwoju wirusa i dramatyczne pomyłki, które mogły przypieczętować nasz los już dawno temu. Wcześniej udawało się zażegnać kryzys. Ale czy i tym razem, w obliczu kolejnego zagrożenia niepowstrzymanej pandemii, ludzkości się poszczęści? „

Książka w pełni poświęcona jest naprawdę strasznemu wirusowi , który panoszy się po naszym świecie i zabija miliony osób. Zabije każdego kto staniej jej na drodze. Książka napisana na faktach sprawia, że książkę czyta się naprawdę przyjemnie. 

Na świecie jest wiele groźnych wirusów , warto o nic wiedzieć bo nie wiadomo co będzie jutro. Książka pobudza moją wyobraźnię. Możemy zadać sobie pytanie , czy ebola dojdzie do nas ? Czy i Polska zachoruje ? Wszystko może się zdarzyć. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej na pewno zapraszam do lektury. 

4 komentarze:

 1. Kusi mnie ta książka, a nadal jej nie mam. :o

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Śledź mój profil bo już niedługo rozdanie z tą książką ;)

   Usuń
 2. Książka już leży na mojej półce i niebawem się za nią zabieram :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Kuszą, kuszą i chyba w końcu się skuszę ^_^

  OdpowiedzUsuń