Ariana | WS | Blogger | X X

niedziela, 28 czerwca 2015

Harry Potter i kamień filozoficzny - J.K Rowling

Tytuł : Harry Potter i kamień filozoficzny
Tytuł oryginalny : Harry Potter and the Philosopher's Stone
Autor : J.K Rowling
Seria : Harry Potter 
Tom : 1
Data wydania : 10 kwiecień 2000
Wydawnictwo : Media Rodzina
Liczba Stron : 324
Cena z okładki : 29,00

„Harry Potter to sierota i podrzutek, od niemowlęcia wychowywany przez ciotkę i wuja, którzy podobnie jak ich syn Dudley traktowali go jak piąte koło u wozu. Pochodzenie chłopca owiane jest tajemnicą, jedyna pamiątka z przeszłości to zagadkowa blizna na jego czole. Skąd jednak biorą się niesamowite zjawiska, które towarzyszą nieświadomemu niczego Potterowi? Wszystko wyjaśni się w jedenaste urodziny chłopca, a będzie to dopiero początek Wielkiej Tajemnicy... „ 

Seria o Harrym wyszła już bardzo dawno temu , ma swoich przeciwników i zwolenników. Muszę przyznać się bez bicia , że obejrzałam już wszystkie części filmów , które swoją drogą bardzo lubię i często do nich wracam . Niestety z książkami nigdy się nie zapoznałam aż do teraz. 

Postanowiłam sięgnąć po pierwszą część z czystej ciekawości. Wiele osób uważa , że książka jest dużo lepsza od filmu. Więc w końcu stwierdziłam , że nie mogę przejść obojętnie. Poznajemy Pottera oraz jego mugolskom rodzinę. W dniu swoich urodzin dostaje list ze szkoły Magii i Czarodziejstwa . 

Harry jest poddany próbom uczy się magii i coraz to nowych zaklęć. Bohater naraża swoje życie , aby ratować szkołę i świat czarodziei. Jeśli jeszcze nie czytaliście to jak najbardziej polecam sięgnąć po tą książkę.

2 komentarze:

  1. Ja ją mam,stoi na półce od momentu wydania, ale jakoś HP nie jest dla mnie... Próbowałam 3 razy i nie dotrwałam do końca...

    OdpowiedzUsuń
  2. Planuje kupić sb całą serię gdyż wiem , że będę do niej często wracać , niestety teraz wyszło tyle interesujących ksiazek , że na razie nie da rady ;)

    Swój egzemplarz wypożyczyłam z biblioteki

    OdpowiedzUsuń