Ariana | WS | Blogger | X X

niedziela, 7 sierpnia 2016

Gwiazdka z nieba i jeszcze więcej - Sarah Dessen

Tytuł : Gwiazdka z nieba i jeszcze więcej 
Autor : Sarah Dessen 
Data wydania : 6 lipca 2016
Wydawnictwo : Harper Collins Polska
Liczba stron : 448
Egzemplarz : recenzencki 


" Emaline właśnie skończyła liceum i jesienią wyjeżdża na studia. Na początku wakacji niespodziewanie zerwała z Lukiem. Chodzili ze sobą trzy lata i do niedawna myślała, że ten związek jest idealny. Tymczasem w nadmorskim miasteczku pojawia się Theo, nowojorczyk, ambitny student szkoły filmowej. Wakacyjny romans? Czemu nie. Do Colby przyjeżdża też na lato ojciec Emaline, który rzadko utrzymywał z nią kontakt. Emaline pociąga urok wielkiego świata, jaki roztaczają przed nią Theo i ojciec. Ambitna i pracowita, zawsze pragnęła gwiazdki z nieba i jeszcze więcej. Jednak nie można mieć wszystkiego, a marzenia nie zawsze się spełniają. "

Jak wiecie , to nie jest moje pierwsze spotkanie z tą autorką. Byłam oczarowana poprzednią książką  Ale zauważyłam , że jak i pierwsza tak i druga książka na początku ciągnęła mi się w nieskończoność po czym w pewnej chwili był przełom i naprawdę się wciągnęłam. 

Książka opowiada historię Emaline która kończy liceum i postanawia opuścić Colby i wyjechać na studia. Wakacje spędza na pracy , spotykaniu się z chłopakiem i znajomymi. Niestety nie wszystko może być idealnie. Okazuje się ,że długoletni związek rozsypuje się , na rzecz wakacyjnego romansu. Niestety po przyjemnościach trzeba wrócić do realnego świata , z problemami w tle. Czy główna bohaterka poradzi sobie z problemami ? 

Książka bardzo fajna , ale nie można zrazić się do niej już na samym początku. Język autorki jest lekki , ale trzeba się też trochę przy nim wysilić gdyż autorka nic nie daje za darmo. Mam nadzieje , że uda mi się przeczytać wszystkie książki tej autorki. 


1 komentarz: