Ariana | WS | Blogger | X X

środa, 31 sierpnia 2016

Siedem lat później - Janusz Leon Wiśniewski , Dorota Wellman

Tytuł : Siedem lat później
Autor : Janusz Leon Wiśniewski , Dorota Wellman 
Wydawnictwo : Znak Literanova 
Data wydania : 15 sierpnia 2016
Liczba stron : 288
Egzemplarz : recenzencki 

" Siedem lat czekali na tę rozmowę. Zaiskrzyło od razu.
Dwoje przyjaciół. Rozmówców. Wspaniały duet – Dorota Wellman i Janusz L. Wiśniewski – w intymnej, szczerej, drażniącej ciętą ripostą rozmowie, w której wzruszenie, powaga i humor idą łeb w łeb. 
Wellman przepytuje Wiśniewskiego bez cenzury. 
Pyta o relacje, wiarę, tęsknotę za krajem, o bycie Polakiem w Niemczech, o to, co daje popularność w Rosji, o postrzeganie męskości we współczesnym świecie, o związki na odległość i w końcu o to, co dla tak wielu z nas najważniejsze – co zrobiłby z miłości. 
Dopytuje, wierci dziurę w brzuchu, nie odpuszcza. Takiej relacji nie spotyka się codziennie. "

Uwielbiam twórczość pana Janusza dlatego gdy zobaczyłam książkę Siedem lat później od razu wiedziałam , że muszę po nią sięgnąć i zobaczyć co autor chce nam dać tym razem. Co do Pani Doroty nie przepadam za nią , nie oglądam jej w tv ani nie przyglądam się jej poczynaniom. Co trzeba powiedzieć na wstępie gdyby ta książka była z kimś innym to pewnie nie trafiłaby w moje ręce. 

Książka porusza bardzo wiele czasami trudnych tematów. Dzięki czemu jesteśmy w stanie dowiedzieć się naprawdę wiele ciekawych rzeczy o autorze. Pytania są jak najbardziej trafione i bije od nich sympatia jak i więź jaka łączy tych dwoje. 

Jest to obowiązkowa lektura dla osób które cenią twórczość i osobowość pana Janusza. Książkę czyta się niezmiernie szybko i przyjemnie. Doprowadza nas do płaczu jak i śmiechu. Dowiadujemy się jeszcze więcej o jego książkach. Ale myślę , że spodoba się każdemu nie zależnie czy jest fanem pisarza czy wręcz przeciwnie. 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz