Ariana | WS | Blogger | X X

wtorek, 16 sierpnia 2016

Mów do mnie - Lisa Scottoline

Tytuł : Mów do mnie 
Tytuł oryginalny : Every Fifteen Miuntes 
Autor : Lisa Scottoline 
Seria :  Kobiety to czytają !
Wydawnictwo : Prószyński i S-ka 
Data wydania : 2 czerwca 2016
Liczba stron : 528
Egzemplarz : recenzencki 

" Eric Parrish, ordynator oddziału psychiatrii szpitala Havermayer General, ulokowanego na przedmieściach Filadelfii, nie może narzekać na brak sukcesów zawodowych. Dzięki zaangażowaniu całego personelu medycznego i pielęgniarskiego jego oddział został uznany za drugi w kraju pod względem jakości opieki. Tymczasem życie osobiste psychiatry pozostawia wiele do życzenia. Po rozstaniu z żoną zmaga się z obowiązkami samotnego ojca, usiłując zapewnić siedmioletniej córce jak największe poczucie bezpieczeństwa. Nagle cały świat Erica zaczyna drżeć w posadach za sprawą nowego pacjenta. Siedemnastoletni Max cierpi z powodu nieuchronnie zbliżającej się śmierci jego ciężko chorej, ukochanej babci. To w połączeniu z silną nerwicą natręctw oraz obsesyjnymi, naładowanymi przemocą fantazjami na temat pewnej dziewczyny czyni z niego pacjenta stanowiącego potencjalne zagrożenie. Przymusowe rytualne czynności powtarzane co piętnaście minut pomagają wyciszyć emocje chłopakowi u progu załamania. 
Kiedy dziewczyna stanowiąca obiekt jego obsesji zostaje znaleziona martwa, a on sam znika bez śladu, zaniepokojony Eric wyrusza na poszukiwania. Zaangażowanie psychiatry wzbudza podejrzenia policji. Na domiar złego jedna z podwładnych wnosi wyssane z palca oskarżenie o molestowanie seksualne. Czyżby ktoś manipulował rzeczywistością, aby w przemyślny sposób zniszczyć życie doktora Parrisha? Trzymający w napięciu dreszczowiec znanej autorki bestsellerów oddaje czytelnika we władanie bezwzględnego psychopaty. W starciu z zamaskowanym ludzkim drapieżnikiem każda minuta jest na wagę złota. "

Nie miałam nigdy styczności z twórczością autora. Zawsze przechodziłam obojętnie obok innych powieści i pewnie nigdy bym nie sięgnęła również po tą powieść. Po przeczytaniu tylu pozytywnych opinii stwierdziłam, że mogę spróbować. 

Eric Parrish jest wyśmienitym i cenionym lekarzem psychiatrą. Jako ordynator oddziału psychiatrycznego radzi sobie naprawdę dobrze , prowadzi również prywatny gabinet. Niestety nie wszystko jest tak jak być powinno. Separacja z żoną i widzenia z córką raz bądź dwa razy w tygodniu nie wystarczają Ericowi. To nie jedyne problemy mężczyzny gdy poznaje Max'a , angażuje się w jego leczenie bardziej niż powinien. Sprawy komplikują si gdy ginie młoda dziewczyna i wszystkie podejrzenia spadają na Parrisha oraz Max'a. Czy lekarz udowodni swoją niewinność oczyszczając się z zarzutów poważnego przestępstwa. A może za wszelką cenę będzie bronił oprawcy? Kto okaże się morderca i socjopatą w jednym ?

Książka " Mów do mnie " jest bardzo dobrze napisana. Na początku poznajemy Erica i jego problemy z żoną , z czasem wszystko zaczyna komplikować się jeszcze bardziej. Powieść ma wiele wątków ważnych jak i również mniej ważnych. Na szczęście wszystko razem tworzy idealną całość. Chętnie sięgnę po inne książki tej autorki i mam nadzieje , że również mocno je pokocham. 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz