Ariana | WS | Blogger | X X

piątek, 23 grudnia 2016

Behawiorysta - Remigiusz Mróz

Tytuł : Behawiorysta
Autor : Remigiusz Mróz
Wydawnictwo : Filia
Data wydania : 26 października 2016
Liczba stron : 488
Egzemplarz : Recenzencki , Remigiusz Mróz 

" Akcja zaczyna się od tego, że zamachowiec zajmuje przedszkole, przy czym grozi zabiciem dzieci oraz pracowników placówki. Co gorsza mężczyzna nie przedstawia władzy żadnych żądań - w tej sytuacji policja niestety jest bezsilna. Na domiar złego okazuje się, że transmisje na żywo z przedszkola można oglądać za pośrednictwem Internetu.
Policji nie pozostaje nic innego jak poprosić o pomoc kogoś jeszcze. Wtedy właśnie do akcji wkracza Gerard Edling (niegdyś prokurator, którego zwolniono dyscyplinarnie). Były prokurator okazuje się być specjalistą od kinezytyki, czyli działu nauki zajmującej się badaniem komunikacji niewerbalnej. Remigiusz Mróz wykreował postać Gerarda na ekscentryczną. Ponadto Edling słynął wśród kolegów po fachu z tego, iż dotychczas potrafił rozwiązać każdą sprawę.W dalszej części książki mamy do czynienia z niezwykle ciekawą i wciągającą grą pomiędzy zamachowcem a byłym prokuratorem. Czy Edlingowi uda się uratować przedszkole pełne niewinnych ludzi? Czy każdy jest tym, za kogo się podaje? Aby się tego dowiedzieć, koniecznie sięgnij po tę pozycję. "

Jak,wiecie to,jest moja pierwsza powieść Mroza, którą przeczytałam. Reszta stoi na półce i czeka na swoją kolej i mam nadzieje, że w krótkim czasie się doczeka. Nie wiedziałam czego się spodziewać po „ Behawioryście „ i byłam pełna obaw. Po przeczytaniu książki uważam jednak, że nie miałam czego się bać, bo autor pisze świetne kryminały i mam nadzieje, że kiedyś będą one dumnie stać na mojej półce.

Oto twoje nuty. Wybierz dobrze,bo od twojego ruchu zależy melodia ich życia.

Książka rozpoczyna się od tego, że poznajemy nasz czarny charakter. Mężczyzna obiera na swój cel przedszkole, gdzie za zakładników bierze dzieci, jak i nauczycielki. Policja jest bez silna nikt nie wie dlaczego akurat to miejsce wybrał mężczyzna. Nie przedstawia żadnych żądań ani oczekiwań. Policja odkrywa jednak, że odbywa się „ Koncert Krwi „ strona, której nikt nie umie zamknąć.

Nie wiesz, że ludzie nie posiadają sekretów? To one posiadają ich.

Policja nie wie co robić. Postanawia poprosić o pomoc byłego prokuratora, który został dyscyplinarnie zwolniony ze służby Gerarda Edlinga naszego tytułowego behawiorystę, który jest również specjalistą od kinezyki. Mężczyzna stara się rozwiązać zagadkę Kompozytora i pragnie być krok przed nim. „ Koncert krwi „ nadal trwa i nikt nie wie co planuje zamachowiec.

Nie pozostaliście bierni, nie zostawiliście wszystkiego w rękach innych. Mieliście odwagę, by pokierować czyimś losem. I za to chylę przed wami czoła.

Cieszę się, że swoją przygodę zaczęłam właśnie od „Behawiorysty". Książka, która trzyma w napięciu i nie potrafimy odłożyć jej na półkę. Chciałam wiedzieć co kombinuje Kompozytor i jaki będzie jego następny ruch. Wiele dowiedziałam się również od samego Gerarda. Nie był to człowiek idealny, ale myślę, że godny, aby o nim pamiętać. Chętnie przeczytałabym jeszcze jakąś książkę z jego udziałem i może Mróz postanowi, że pociągnie tę książkę jako serię ? Nikt tego chyba nie wie. Sama polecam tę pozycję, bo jest dobrze i przemyślanie napisana.


Ten człowiek jest dokładnie tam, gdzie chce być.

2 komentarze: