Ariana | WS | Blogger | X X

środa, 28 grudnia 2016

Dziewczyna, która przepadła - Katarzyna Misiołek

Tytuł : Dziewczyna , która przepadła 
Autor : Katarzyna Misiołek 
Wydawnictwo : Muza
Data wydania : 26 października 2016
Liczba stron : 464
Egzemplarz : recenzencki 

" Osiem lat pod dachem psychopaty to piekło, z którym porwana przez niezrównoważonego mężczyznę Monika musi się zmierzyć zupełnie sama. Gdzieś ktoś jej szuka, ktoś rozpaczliwie za nią tęskni, ale ona przepadła. Poniżana psychicznie i fizycznie, bezlitośnie odarta z godności i zdegradowana do roli zabawki w rękach zwyrodnialca, kobieta rozpaczliwie walczy o przetrwanie. Tu, gdzie utknęła, nie ma jednak żadnych reguł. Ten, który ją przetrzymuje, jest nieprzewidywalny. Każdy dzień jest walką, każda noc może się okazać ostatnią. Dziewczyna zostaje cudem uwolniona z rąk szaleńca. Ale czy świat, który zastaje po powrocie, jest miejscem, o jakim marzyła? Jak ma odnaleźć się wśród bliskich? Trudno jest marzyć o szczęśliwej przyszłości wśród ludzi, którzy bez żadnych skrupułów żerują na cudzych dramatach. Monika ze wszystkich sił stara się odzyskać uczucie Jakuba, którego przed laty utraciła. Jak długo będzie się czuła tak strasznie zagubiona, zanim zrozumie, że naprawdę wróciła do domu? Czy znajdzie jeszcze swoje miejsce w świecie, który pędzi do przodu nie oglądając się na tych, którzy za nim nie nadążają? " 

„ Dziewczyna, która przepadła „ to kontynuacja powieści „ Ostatni dzień roku „. Ja zamawiając tą książkę nie miałam o tym bladego pojęcia. Po przeczytaniu drugiego tomu powiem szczerze, że nie trzeba znać pierwszej części, aby zrozumieć drugą. Powieść opowiada nam losy Moniki, która w sylwestra wychodzi z domu i przepada bez śladu.

Potwór o twarzy człowieka, człowiek o duszy potwora. Pozornie niczym się niewyróżniający, w środku przegniły jak spróchniała deska.

Monika w dzień imprezy sylwestrowej wychodzi na spacer. Nieznajomy mężczyzna podstępem zwabia kobietę do swojego samochodu, po czym więzi ją aż 8 lat. Gdyby nie straszny zbieg okoliczności nie wiadomo czy na tym by się skończyło. Oprawca dostaje zawału i umiera a Monika wraca do rodziny. Przez 8 lat była poniżana i gwałcona. Czy uda jej się od nowa być członkiem swojej rodziny ? Czy odzyska męża, który założył rodzinę już z kimś innym ?

Natura nie ma dla nas litości, a my nie mamy jej dla siebie nawzajem. Powinnyśmy się wspierać, ale wolimy ze sobą walczyć.

Książkę czyta się przyjemnie, mimo bardzo trudnego tematu, jaki autorka porusza. Pani Katarzyna ma bardzo oryginalny styl i wywiera na czytelniku wiele emocji, przy których uronicie nie jedną łzę. Już zamówiłam sobie pierwszy tom tej serii i mam nadzieje, że będzie tak samo piękna i emocjonalnie napisana jak jej druga część.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz