Ariana | WS | Blogger | X X

czwartek, 15 grudnia 2016

Mihrimah. Córka odaliski - Demet Altınyeleklioğlu

Tytuł : Mihrimah. Córka odalistki 
Tytuł oryginalny : Cariyenin Kızı: Mihrimah
Autor : Demet Altınyeleklioğlu
Cykl : Tajemnice dworu sułtana 
Tom : 3 
Wydawnictwo : W.A.B
Data wydania : 9 listopada 2016
Liczba stron : 400
Egzemplarz : recenzencki , nowość 

" Silni mężczyźni władają światem. Mądre kobiety władają silnymi mężczyznami.Książka, która zainspirowała twórców serialu Wspaniałe stulecie.

Mihrimah, córka Sulejmana i pięknej Hürrem, ma świadomość, że jej uroda, spryt, a przede wszystkim miłość ojca dają jej wpływy, o jakich inni mogą tylko marzyć. Wie o tym także Hürrem i nie cofnie się przed niczym, by używając córki, zapewnić bezpieczeństwo sobie i swoim dzieciom. Mihrimah jednak bardziej od dworskich intryg interesuje nowo odkryty świat za oceanem. A także pewien bardzo przystojny, choć śmiertelnie niebezpieczny marynarz. "

Jeśli czytacie mojego bloga od jakiegoś czasu to wiecie , że uwielbiam serial " Wspaniałe Stulecia " i chociaż się już skończył to nie mogę przejsć obojętnie obok książek, które mówią właśnie o sułtanie Sulejmanie , jego żonie Hurrem oraz ich potomstwu. Książka " Mihrimah " opowiada i przedstawia nam bliżej córkę wspaniałego Imperium Osmańskiego. Księżyc i słońce oraz wszystkie gwiazdy na niebie. 

Książka zaczyna się i dowiadujemy się wszystkiego od samych narodzin dziewczynki aż do jej wieku dorastania. O intrygach Hurrem oraz ile cech wspólnych ma matka z córką. Wiemy również , że nasza bohaterka uwielbia morze , marynarzy. Gdy wyrusza do portu doznaje olśnienia , wpada w ręce samego diabła. Zakochuje się w marynarzu i z tego co się dowiadujemy jej największym wrogu. Książka zakończyła się w interesującym momencie także mam nadzieje , że kolejny tom będzie równie ciekawy co ten. I , że wydawnictwo nie będzie nam długo kazało czekać na kolejne tomy serii. 

Nie może być inaczej , polecam wam serdecznie całą serię poświęconą Imperium Osmańskiemu , bo jest to naprawdę wartościowa lektura. Myślę , że będzie to książka dobra również dla osób, które z serialem nie mają za dużo wspólnego. Bo wierzę , że fani Wspaniałego Stulecia już dawno mają ją za sobą i dumnie stoi na ich półce. 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz