Ariana | WS | Blogger | X X

wtorek, 25 czerwca 2019

Łatwy hajs - Joanna Opiat-Bojarska

Tytuł: Łatwy hajs 
Autor: Joanna Opiat-Bojarska 
Cykl: Kryształowi 
Tom: 2
Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 15.05.2019
Liczba stron: 480
Egzemplarz: recenzencki 


"Łysy jest bezwzględny. Dolę musi mu odpalać każdy właściciel klubu go-go. Gdy nie płaci, Łysy zamyka klub, a delikwenta zgarnia do paki. Łysy nie jest groźny dlatego, że jest gangsterem. Jest groźny, bo to gangster, który na co dzień pracuje w policji. Tak w każdym razie twierdzi świadek. Ale czy świadek nie próbuje wrobić Łysego?"


To jak zakończyła się ta książka to coś nieprawdopodobnego i ja już chce dostać trzeci tom tej serii, bo mam tak wielki niedosyt. Pani Joanna urwała historię w takim momencie, że mam ochotę krzyczeć z frustracji. Jak pisałam wam, że pierwszy tom to była petarda to teraz powiem wam, że drugi przebija wszystko. Aż boje się jak dobry w takim wypadku musi być tom kolejny, mam nadzieje, że niedługo będzie mi dane się o tym przekonać. W książce główne wątki prowadzi "Driver" czyli Paweł Dobrogowski, którego mogliśmy poznać już w pierwszym tomie. Tym razem nie jest on już antyterrorystą, tylko pracuje w Biurze Spraw Wewnętrznych. Nie zmienia to jednak faktu, że Paweł dalej zajmuje się rozpracowywaniem złych glin. Tym razem akcja książki skupia się, w dużej mierzę, na klubach go-go. Pokazuje, ciemną stronę takich klubów, Paweł odkrywa, że policjanci biorą pieniądze do ręki od właścicieli, w zamian za spokój w ich lokalu i brak kontroli. Jak dobrze jest, nam wiadomo, klub go-go to nie tylko taniec i striptiz, ale również prostytucja w dużej mierzę. Paweł jednak musi zmierzyć się nie tylko ze swoim śledztwem, ale również z życiem prywatnym, jego była żona Elka nie daje mu spokoju, oraz są pewne problemy z jego przyjaciółką Paulą. "Kryształowi. Łatwy hajs" to drugi tom fantastycznej serii Joanny Opiat-Bojarskiej. Dalej mamy ten sam świetny styl prowadzenia narracji w książce. Język, jakim posługują się nasi bohaterowie, również niezmienny od pierwszego tomu co bardzo mi się podoba. Jak na razie jest to moja jedna z lepszych serii kryminalnych, jakie miałam okazje czytać. Jeśli znacie coś, równie godnego polecenia to piszcie, chętnie przeczytam coś w podobnych klimatach.

"..zepsuty fusz idzie do BSWP, kładzie się spać i rano, k…a, pach! Wstaje i jest nagle kryształowym, chodzącą gwiazdą, j…..m wzorem!"


22 komentarze:

 1. To tak bardzo nie moje klimaty, że nie będę nawet próbować się przekonać :)

  OdpowiedzUsuń
 2. To coś dla mnie. Tylko kiedy przeczytam wszystkie książki które chce

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie czytałam jeszcze książek autorki ale mam w planie, zacznę od pierwszego tomu 😊

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie znam jeszcze twórczości autorki, ale ta seria, nie jest dla mnie. 😊

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie czytałam pierwszego tomu, więc... nie wiem jaki jest "język bohaterów z pierwszego tomu", oraz "świetny styl narracji". Jacy są bohaterowie? Jak została skonstruowana fabuła? W jaki sposób autorka poprowadziła śledztwo Pawła? Czy wszystkie wątki się łączą? A może były jakieś nielogiczności? Niestety po twojej recenzji nie dowiedziałam się niczego konkretnego o książce, oprócz tego, że tobie się podobała.

  OdpowiedzUsuń
 6. Sympatycznie, kiedy książka spełnia oczekiwania czytelnika, i to jeszcze tak bardzo. :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Z jednej strony obawiam się tej serii, bo może być dla mnie "za ciężka", ale z drugiej... jak ja chcę to przeczytać :D Już samo to, ze miałam ochotę krzyczeć z frustracji, bo autorka urwała akcję, mnie skutecznie przekonuje!

  OdpowiedzUsuń
 8. Lektura jeszcze przede mną, ale mam nadzieję, że przypadnie mi do gustu.

  OdpowiedzUsuń
 9. Jakoś niespecjalnie ciągnie mnie do tej serii. Także podziękuję.

  OdpowiedzUsuń
 10. Książka nie w moim stylu. Raczej sobie odpuszczę

  OdpowiedzUsuń
 11. Książka nie do końca w moim stylu, ale skoro jest tak wciągająca, że nie możesz się doczekać następnego tomu, to może i się skuszę! :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Ta książka nie do końca wpada w mój czytelniczy gust, bo z jednej strony niby o niego zahacza, a z drugiej nie ciągnie mnie do tej książki kompletnie! :( Tym razem chyba po prostu sobie ją odpuszczę.

  OdpowiedzUsuń
 13. Dawno nic tej autorki nie czytałam, a lubię jej powieści. Pierw jednak sięgnę po pierwszy tom. ;)

  OdpowiedzUsuń
 14. Super, że książka się Tobie spodobała, ale brakuje mi tu jakichkolwiek konkretów o tym, jaka w zasadzie była. Porównania do pierwszego tomu nic nie dają, skoro go nie czytałam.

  OdpowiedzUsuń
 15. Nie byłam przekonana do pierwszego tomu i kontynuacja również specjalnie mnie nie interesuje. Zapewne po pierwsza cześć nigdy nie sięgnę, więc nie potrzebny jest mi drugi tom.

  OdpowiedzUsuń
 16. Nie do końca wiem, co myśleć o tej serii. Póki co jest mi z nią nie podrodze.

  OdpowiedzUsuń
 17. Słyszałam już wcześniej autorce i jakiś czas temu chciałam je przeczytać jej książkę np. tą, ale mam tak długa listę, że nie wiem kiedy to się stanie.

  OdpowiedzUsuń
 18. Mam uraz do mundurowych 🙈 takie niefajne zboczenie 😂🙈 ale serio, nie wiem czy wezmę się za tą serię w tej chwili. Kinga

  OdpowiedzUsuń
 19. Bardzo nie podoba mi się tytuł powieści. Jest taki jakiś... denny. Ale ciekawi mnie twórczość tej autorki.

  OdpowiedzUsuń
 20. Cieszę się, że tak bardzo spodobało Ci się zakończenie. Też tak często mam, że nie mogę się doczekać kolejnego tomu następnej książki, a tu trzeba czekać rok albo więcej. To czysty sadyzm ze strony wydawnictwa i autora ;)

  OdpowiedzUsuń
 21. Twoja recenzja trochę za mało mi mówi, żeby przekonać mnie do tej książki lub odrzucić.

  OdpowiedzUsuń