Ariana | WS | Blogger | X X

niedziela, 23 czerwca 2019

Second Chance Holiday - Aurora Rose Reynolds

Tytuł: Second Chance Holiday
Autor: Aurora Rose Reynolds
Cykl: Until
Tom: 4,5
Wydawnictwo: Createspace
Liczba stron: 108
Egzemplarz: własny


"Mike Rouger isn't looking for love. He decided long ago that he would rather stay single than get mixed up with a woman again. Then Kathleen Mullings comes back into his life with her teenage son and changes everything. What happens when a man set in his ways meets a sassy woman who knows what she wants? Mix in the Mayson clan and the Christmas season and you're sure to enjoy the ride of Second Chance Holiday."

Właśnie dowiedziałam się, że wydawnictwo editio już nie będzie wydawać książek Aurory Rose Reynolds. Jestem zasmucona, bo bardzo lubię jej styl pisania i to jak świetne historie tworzyła. Jednak no nic postanowiłam, że resztę jej książek, przeczytam w oryginale. Dlatego dzisiaj przychodzę do was, aby opowiedzieć wam kilka słów o bardzo krótkiej nowelce "Second Chance Holiday". Jeśli jesteście ciekawi, to zapraszam do czytania i komentowania.

Nowelka "Second Chance Holiday" opowiada historię Mike, czyli ojca November, którą poznaliśmy w pierwszym tomie tej serii. Mężczyzna nie ma szczęścia w miłości, dlatego mimo swojego wieku jest samotnym mężczyzną. Jednak, gdy pewnego dnia spotyka na swojej drodze dawną znajomą ze szkoły, zaczyna czuć coś więcej, niż by chciał. Kathleen wróciła do miasta, aby samotnie wychować swojego nastoletniego syna Brandona. Były mąż kobiety porzucił ją i Brandona. Kobieta, gdy spotyka Mike, nie chce związku, dlatego para decyduje się na układ przyjaźni z korzyścią, jednak po kilku miesiącach Kat chciałaby stabilności i bezpieczeństwa, niestety Mike nie jest gotowy na taki wielki krok.

Nowelki mają to do siebie, że są bardzo krótkie. Tak samo było również w tym przypadku, jednak sama historia była bardzo ciekawa. Podoba mi się postać Brandona. To jaką przemianę przechodzi w swoim życiu. Autorka postanowiła opowiedzieć historię dorosłych już ludzi, z doświadczeniem życiowy, za co jeszcze bardziej zyskała w moich oczach. Na pewno mam w planach czytanie powiązanych serii tej autorki. Więc jeśli macie ochotę, poczytać coś więcej o innych książkach niewydanych w Polsce autorstwa Aurory to polecam zaglądać na bloga.

"You're not my dad, but you're the man I look up to. The man who has shown me how to be a man, and for that, I will always be grateful and would be honored if you would let me call you Dad."
19 komentarzy:

 1. idealna książka na takie upały ;-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Na przyjemne wakacyjne czytanie, trochę słodkości, trochę gorzkości, tak jak w realnym życiu. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie znam autorki. Książka naprawdę wydaję się ciekawa i taka inna. szkoda że editio nie chce wydawać.

  OdpowiedzUsuń
 4. Książka idealna na czytanie w autobusie w czasie korków - krótka, przyjemna i ciekawa.

  OdpowiedzUsuń
 5. Zasmuciłaś mnie tą wiadomością, bo uwielbiam serię o braciach Mayson i z nadzieją wyczekiwałam kolejnych premier. ;(
  Mam nowelkę w planach i z pewnością ją przeczytam.

  OdpowiedzUsuń
 6. Jakoś nie mój klimat. Opuszczę sobie tę książkę.

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie znam twórczości autorki, ale recenzja tej krótkiej nowelki mnie zaintrygowała. Jednak zacznę lekturę od pierwszego tomu serii :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Skądś kojarzę tę autorkę, ale nie chce zaraz powiedzieć źle ;p. Ta książka to chyba bardziej na zimę niż na lato ;D. Raczej nie będę po nią sięgać.

  OdpowiedzUsuń
 9. Przyjemnie byłoby z tą książką się ochłodzić. 😊

  OdpowiedzUsuń
 10. Totalnie nie moja bajka i wcale mnie nie zachęciłaś do poznania tej książki.

  OdpowiedzUsuń
 11. Przygoda czytelnicza na przyjemny wakacyjny relaks. :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Bardzo nie lubię krótkich form, zawsze mi czegoś brakuje :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Nir znam autorki. O rety...podziwiam ludzi którzy decydują czytać książki w ich oryginalnych wydaniach. Umiem angielski, ale chyba nie aż na tyle, by wziąć książkę i ja czytać. Chociaż kusi mnie powrót do starszych serii by przeczytać je po angielsku, ale mam wrażenie, że zajmie mi to więcej czasu niż norlamnie. Kinga

  OdpowiedzUsuń
 14. Jestem autorki i nie wiem czy kiedykolwiek uda mi się coś jej przeczytać Jak na razie wstawiam na polskie autorki książek obyczajowych i polecam ci zwłaszcza książki Natalii Sońskiej Gabrieli Gargas i ostatnio odkryty i przeze mnie Hanny Niemczynow

  OdpowiedzUsuń
 15. Jak już to poczekam z tą nowelką do okresu świąteczno-zimowego. Aktualnie korzystam z lata pełną parą 💥

  OdpowiedzUsuń
 16. Czytanie w oryginale zawsze jest najlepsze 😺😸 ta książka akurat nie jest dla mnie, na razie, ale fajnie, że Tobie się podobała 😺

  OdpowiedzUsuń
 17. Ciekawe, co jest powodem takiej decyzji ze strony wydawnictwa. Orientujesz się może?

  OdpowiedzUsuń
 18. Chyba dam sobie z nią spokój, niestety to nie moje klimaty.
  Pozdrawiam gorąco!

  OdpowiedzUsuń