Ariana | WS | Blogger | X X

niedziela, 29 października 2017

Dominic - L.A. Casey

Tytuł : Dominic 
Tytuł oryginalny : Dominic 
Autor :L.A. Casey 
Cykl : Bracia Slater 
Tom : 1
Wydawnictwo : Kobiece 
Data wydania : 05.10.207
Liczba stron : 488
Egzemplarz : recenzencki 

" Bronagh Murphy wie, czym jest ból po stracie. Kiedy była mała, jej rodzice zginęli w wypadku samochodowym. Od tej pory trzyma innych na dystans. Ma już dość cierpienia. Wychodzi z prostego założenia – jeśli nie będzie rozmawiać z ludźmi ani wdawać się z nimi w relacje, zostawią ją w spokoju. Właśnie tego chce.
Kiedy spotyka Dominica Slatera zupełnie niechcący robi dokładnie to, co najbardziej go pociąga. Uparcie go ignoruje. Dominic jest zdezorientowany – zazwyczaj wszyscy skupiają na nim uwagę. A już na pewno WSZYSTKIE. Wszystkie z wyjątkiem pięknej, ale zimnej brunetki. "

Ostatnim czasem mam mało czasu, aby usiąść przed laptopem i napisać kilka słów o książkach na blogu. Jednak, gdy w końcu mam chwilę postanowiłam opowiedzieć wam o książce, a nawet serii, która nie dość, że jest czymś nowym, to jeszcze naprawdę wciąga i ciekawi. Jeśli nie słyszeliście, jeszcze o serii Braci Slater to szybko nadróbcie zaległości i koniecznie dajcie, znać co o niej myślicie. Jednak co muszę wam powiedzieć na samym początku nie jest to książka dla kobiet, które nie tolerują mocnych wręcz obraźliwych słów w książkach, gdyż ta naładowana jest po brzegi.

Bronagh to dziewczyna, która w młodym wieku straciła obojga rodziców. Wychowuje j a tylko starsza siostra. Dziewczyna zamknęła się w sobie i nikogo do siebie nie dopuszcza. Nie chce być w centrum uwagi i robi wszystko, aby ludzie jej nie zauważali. Jednak gdy w szkole pojawiają się, bliźniaki od początku wie, że nie uda jej się żyć w tłumie. Gdyż Dominic na każdym kroku próbuje obrazić, a nawet poniżyć dziewczynę. Dominic to jeden z braci Slater oraz brat bliźniak Damiena. Mężczyzna wiele razy zmieniał miejsce zamieszkania i to właśnie teraz chce skończyć szkołę. Jednak już pierwszego dnia okazuje się, że wpadła mu w oko dziewczyna, która za wszelką cenę chce z nim walczyć. Jednak to nie koniec bracia Slater mają również mroczną tajemnicę, która może zaważyć nawet na ich życiu. Czy Bronagh i Dominic mają szansę na trwały szczęśliwy związek?

„ Dominic „ to książka nie dla każdego. Tak jak mówiłam, na wstępie jest to książka pełna wulgaryzmów, która czasami obraża kobiety. Jednak tak samo, jak i męski bohater tak i damski mają cięty język i potrafią sobie dogryźć. Jednak wkurzała mnie trochę główna bohaterka, gdyż cały czas płacze i histeryzuje. Jednak pod koniec książki wyrabia się trochę i idzie ją znieść. Jeśli natomiast takie książki wam nie przeszkadzają, to jak najbardziej czytajcie, bo warto znać tę historię.


Uśmiechnęłam się dumnie, ale przestałam, gdy zauważyłam,że wszyscy uczniowie w klasie się na mnie patrzyli. 
- Ona umie się uśmiechać – usłyszałam jak ktoś mówi. 
- Nico, czy ty zepsułeś Bronagh? Bo ona się śmieje i pozwoliła komuś usiąść obok siebie, a to dla niej jest po prostu…. Dziwne.


1 komentarz:

  1. Dla mnie ta książka była stratą czasu. Lubię kontrowersyjne powieści, nie przeszkadzają mi wulgaryzmy czy brutalność. Tu natomiast bohaterzy byli niedojrzali. On ciągle wyzywa ona ciągle skacze na wszystkich z łapami. O nie, pomyłka. Mam nadzieję, że drugi tom będzie lepszy, chociaż nawet nie wiem że sięgnę po kontynuację.

    OdpowiedzUsuń