Ariana | WS | Blogger | X X

poniedziałek, 23 października 2017

Szamańskie tango - Aneta Jadowska

Tytuł : Szamańskie tango 
Autor : Aneta Jadowska 
Cykl : Szamańska seria 
Tom : 2
Wydawnictwo : Fabryka słów 
Data wydania : 13.09.2017
Liczba stron : 392
Egzemplarz : recenzencki 

" Być może nie powinien zabierać szesnastoletniej córki na miejsce brutalnej zbrodni, ale czy bez jej wrażliwości na duchy i talentu do wywąchiwania sekretów zdołałby złapać mordercę, zanim ten znów uderzy?Podwójne morderstwo w szczycie sezonu ogórkowego oznaczało dla Witkaca początek trudnego śledztwa i kłopotów. Jak niewiele wtedy wiedział o tym, co go czekało…Odkąd został ojcem, w jego życiu, poza nastoletnią córką, zagościła odpowiedzialność, stabilizacja, a nawet regularne posiłki. W pakiecie z nimi dostał: zamieszanie, strach i bezsenne noce.A jest jeszcze Sęp, nieustanne źródło chaosu. Przedwieczni w Zaświatach, którzy domagają się spłaty długu. I nie mniej przerażająca cicha rewolucja na komisariacie.Śmierć? Szaleństwo? Emerytura? Witkacy nie ma lekkich wyborów. "

Ostatnio pisałam wam recenzje książki „Szamański Blues „. Wiecie, że bardzo mi się podobała, dlatego szybko sięgnęłam również po tom drugi. „Szamańskie tango „to naprawdę godną kontynuacją. Z książek Anety Jadowskiej została mi tylko seria o Dorze Wilk. Jednak szybko nadrobię zaległości, bo już nie mogę się doczekać jej historii.

W życiu Witkaca nadchodzą wielkie zmiany. Wraca jego miłość sprzed lat, jednak nie sama a z Wiktorią. Detektyw musi się oswoić z nową rolą bycia ojcem. Musi szybko nadrobić stracony czas oraz zyskać w oczach córki. Kiedy Wiktoria zaczyna się inaczej zachowywać, Witkacy odkrywa, że jego córka jest w wielkim niebezpieczeństwie. Musi podjąć trudną decyzję, która wpłynie na jego życie. Jednak postanawia wyruszyć w naprawdę długą drogę, aby pomóc córce.

" Szamańskie Tango „naprawdę bardzo mocno mnie zaskoczyło. Podobają mi się przemiany, jakie możemy obserwować w tym tomie. Witkacy stał się naprawdę dojrzałym i nieco wycofanym facetem. Stara się pomóc swojej córce, aby jego rodzina była szczęśliwa. Czekam niecierpliwie na kolejne tomy z „Szamańskiej Serii „bo chętnie dowiem się jeszcze innych ciekawostek z życia Detektywa.


Problem nie przestaje istnieć. kiedy mówisz o nim głośno, ale nie ma nad tobą władzy w takim stopniu jak wtedy, gdy milczysz.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz