Ariana | WS | Blogger | X X

piątek, 27 października 2017

Król Kier - Aleksandra Polak

Tytuł : Król Kier
Autor : Aleksandra Polak 
Cykl : Circus Lumos 
Tom : 1
Wydawnictwo : Czwarta strona 
Data wydania : 25.10.2017
Liczba stron : 360
Egzemplarz : recenzencki 

" Alicja jest w ostatniej klasie liceum, do tej pory jej życie przebiegało spokojnie, by nie powiedzieć, że nudno. Jednak los bywa przewrotny, a seria nieprzewidzianych zdarzeń rzuca ją na głęboką wodę magii i miłości. Kiedy poznaje Hadriana z Circus Lumos, wie, że nic nie będzie takie jak dawniej.Demony atakują waszą duszę, niszczą was od wewnątrz. Budują w ludziach zło i tak zakorzeniają się w świecie. Im więcej w ludziach ciemności, tym ciemniejszy robi się świat. Im bardziej się im poddajecie, tym są silniejsze. Pokonać je można tylko swoją własną światłością. Sercem. "

Dzisiaj napiszę wam kilka słów o debiutanckiej powieści Aleksandry Polak. Jeśli jeszcze nie wiecie nic o „Królu Kier „to nie wiem, w jakim świecie żyjecie, gdyż ta piękna okładka powinna być w każdym domu, aby dumnie stała na półce i cieszyła oko. Jako że ja jestem, okładkową sroką to głównie dlatego sięgnęłam po tę powieść. Jednak książka tak bardzo mi się spodobała, że nie wiem, czy wytrzymam do wiosny na kolejny tom. Jeśli chcecie, przeczytać kilka słów o książce to zapraszam do dalszej recenzji.

Alicja to dziewczyna, która niczym nie wyróżnia się z tłumu. Przygotowuje się do matury, wybiera suknie na studniówkę. Jednak nie zdaje sobie sprawy, że to właśnie na jej studniówce całe życie wywróci jej się do góry nogami. Jej chłopak okaże, się zwykłym palantem a ona razem z przyjaciółką wybiorą się do bardzo tajemniczego i magicznego miejsca, jakim jest cyrk Circus Lumos. To wtedy pozna chłopaka, o którym nie będzie mogła zapomnieć. To wtedy pozna, czym jest magia oraz jaka ona może być niebezpieczna.

„ Król kier „ to książka, którą czyta się bardzo szybko. Napisana lekkim i przyjemnym piórem. Ja swoją pochłonęłam, w niecałe 5 godzin także wiem, o czym mówię. Zakończenie zwala z nóg i od razu chętnie sięgnęłabym po drugi tom. Z tego, co wiem to kolejny, tom z przygodami bohaterów ma ukazać się dopiero na wiosnę, dlatego jeszcze trochę sobie poczekamy. Jeśli jednak lubicie, młodzieżową fantastykę to polecam wam właśnie debiut Aleksandry Polak. Warto poznać i pozachwycać się, chociaż okładką, bo jest piękna !


Gdyby wskazać nasze dni w kalendarzu, ktoś mógłby powiedzieć, ze było ich wiele. Moim zdaniem te dni trwały tak długo, jak jedna sekunda, a twarz Hadriana tylko mignęła mi przed oczami i rozpłynęła się w ciemnych chwilach samotności.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz