Ariana | WS | Blogger | X X

sobota, 21 października 2017

Literat - Agnieszka Pruska

Tytuł : Literat 
Autor : Agnieszka Pruska 
Cykl  : Komisarz Barnaba Uszkier 
Tom : 1
Wydawnictwo : Oficynka 
Data wydania : 05.04.2013
Liczba stron : 314
Egzemplarz : recenzencki 


" Wczesnym rankiem samotny biegacz pokonuje codzienną trasę między Sopotem a Gdańskiem. W wykopie przy ulicy Hallera niespodziewanie dostrzega siedzącą postać. Zaintrygowany zbliża się do niej, by z przerażeniem odkryć, że ma przed sobą mumię. Jak się okaże, znalezienie zwłok to dopiero początek serii makabrycznych zdarzeń.W szranki z psychopatycznym seryjnym zabójcą staje komisarz Barnaba Uszkier. W pogoni za mordercą będzie musiał też poznać się z członkami pewnego Klubu Miłośników Kryminałów…"


„Literat to debiutancka książka Pani Agnieszki. Książka rozpoczyna cykl o komisarzu Barnabie. Nie sądziłam, że ta książka będzie dobra. Po jej poprzedniej książce „Zwłoki powinny być martwe” nie sądziłam, że autorka będzie w stanie mnie jeszcze czymś zaskoczyć. Jednak Literat to nie jest zły debiut autorki i jak na jej pierwszą wydaną powieść okazała się naprawdę dobrym i wciągającym kryminałem. 

Pewnego dnia policja dostaje zgłoszenie, że w środku miasta została znaleziona mumia. Na miejsce wyrusza Komisarz Barnaba i faktycznie okazuje się, że są zwłoki, jest mumia i do tego we współczesnym ubraniu. Kto i dlaczego zabił ? Dlaczego zwłoki zostały na widoku.? Jednak to nie koniec niespodzianek, ponieważ dostajemy zgłoszenie o kolejnym trupie. Czyżby seryjny morderca ?

„Literat „to naprawdę dobry polski kryminał. Wciąga nas od pierwszych stron i trzyma w napięciu. Razem z komisarzem rozwiązujemy zagadki oraz znajdujemy coraz to nowe tropy, które prowadzą prosto do rozwiązania zagadki. Nie jest to najlepszy kryminał, jaki czytałam, jednak nie uważam, żeby był zły. Z chęcią sięgnę po kolejne tomy i zobaczę, co autorka jeszcze mi zaoferuje. Jeśli nie mieliście, możliwości przeczytać nic Pani Agnieszki to szybko nadróbcie zaległości.


"Anonimowe, kobiece zwłoki,zmumifikowane, wiek ofiary nieznany, wiek mumii nieznany, przyczyna śmierci nieznana, miejsce popełnienia zbrodni nieznane, brak świadków, oprócz faceta, który znalazł ofiarę. Czyli po prostu jedno wielkie nic."


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz