Ariana | WS | Blogger | X X

niedziela, 25 listopada 2018

Bad Things - R.K. Lilley

Tytuł : Bad Things 
Tytuł oryginalny : Bad Things
Autor : R. K. Lilley 
Cykl : Tristan & Danika 
Tom : 1
Wydawnictwo : Editio Red
Data wydania : 10.07.2018
Liczba stron : 360
Egzemplarz : recenzencki 

" Jeśli czytałaś o losach burzliwego, podniebnego romansu Bianki i Jamesa z bestsellerowej trylogii "W przestworzach", poznałaś już Tristana i Danikę: niegrzecznego młodzieńca i poukładaną, miłą dziewczynę, która z całą pewnością powinna się trzymać z daleka od złych chłopców. Danika miała przecież dość problemów do rozwiązania w codziennym życiu. To, przez co kiedyś przechodziła, powinno sprawić, że przenigdy nie pozwoli sobie na ryzykowny związek. Jednak wszystkie żelazne zasady Daniki stopiły się niczym wosk, gdy któregoś dnia jej pracodawca — i dobry przyjaciel — przyprowadził Tristana. Tristan wtargnął w jej uporządkowane życie jak rozpędzony pociąg. W ciągu zaledwie kilku dni Danika dała się porwać szaleństwu: grzeczne zainteresowanie niepostrzeżenie przerodziło się w pożądanie, pożądanie w miłość, a miłość w prawdziwą obsesję. Groźną, nieprzewidywalną, przerażającą. Nie mogą po prostu ze sobą być, ale też nie potrafią bez siebie żyć. Jakby było mało problemów z dopasowaniem dwóch skrajnych charakterów, na drodze między kochankami stają demony przeszłości. Stare dramaty, nieczyste sprawy. Jak trudno pokonać własny strach, jak bardzo człowiek jest bezsilny wobec swoich uprzedzeń? "

Znam już poprzednie książki R.K. Lilley, recenzowałam wam je również na blogu. Dzisiaj przychodzę do was z jej nową serią, która trochę jest powiązana z poprzednią bohaterami. Tristana oraz Danike mogliśmy również poznać w serii „ W przestworzach „. Fajnie, że autorka postanowiła napisać również historię tej pary, bo wydawała mi się ona naprawdę interesująca i byłam ciekawa ich relacji. 

Danika to dwudziestojednoletnia kobieta, która nie miała w życiu łatwo. Mieszka, opiekuje się dziećmi i psami w domu swoich przyjaciół Jerego oraz Bev. Jest im bardzo wdzięczna za to, że w najtrudniejszym momencie jej życia przygarnęli ją oraz otoczyli miłością. Gdy pewnego dnia Jerry przyprowadza Tristana do domu, Danika okłamuje Bev, że to jej znajomy, aby w domu nie było kolejnej wielkiej awantury. Od tamtego czasu tych dwoje zaprzyjaźnia się i spędza coraz więcej czasu w swoich towarzystwie. Czy przerodzi się to w uczucie ?

„ Bad Things „ to pierwszy tom serii o Tristanie i Danice. Jest to również erotyk, jednak mniej brutalny niż ten, który mogliśmy widzieć w poprzedniej serii. Fajnie również, że mamy w książce wspomnianego Jamesa, czekam tylko na wątek, w którym pojawi się Bianka. Na pewno przeczytam całą serię, która została wydana, już w Polsce, z czego się naprawdę cieszę, nie będę musiała długo czekać. Na pewno chciałabym wam polecić przeczytanie tej książki, nawet jeśli nie znacie serii „W Przestworzach „. Ja polecam, dajcie mi znać proszę, czy czytaliście jakieś książki tej autorki i co o niej sądzicie ?

" Byliśmy namiętnymi kochankami i pozostaliśmy najlepszymi przyjaciółmi, ale nie rozmawiamy na ten temat. To była mina, w którą baliśmy się wdepnąć. " 


11 komentarzy:

 1. Nie czytałam żadnej książki tej autorki, zresztą erotyki czytam bardzo rzadko, wolę literaturę delikatną i przyjemną.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie znam tej autorki i erotyki to nie moja bajka. Muszą być naprawdę dobrze napisane, by mnie zainteresowały.

  OdpowiedzUsuń
 3. Erotyki mnie nie przyciągają, ale wiem, że cieszą się popularnością, a zatem otwarcie nowej serii. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. tak nowa seria ale naprawdę ciekawa ;)

   Usuń
  2. Najważniejsze, aby znaleźć w książkach taki nastrój, który nam w danym momencie odpowiada, przyjemnie, kiedy książka spełnia nasze oczekiwania. :)

   Usuń
 4. takie książki to trudny gatunek ( do napisania) balansuje na granicy ( cieniutkiej) pomiędzy porno, a erotyką, nie czytałam tego, ale ciekawi mnie czy to jest lekkie i delikatne, czy bardziej jakoś ostro wulgarne?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie jest ani delikatne ani mocno wulgarne, bardziej pomiędzy ;)

   Usuń
 5. Wiesz że jeszcze jakoś nie sięgnełam po nic z erotyki

  OdpowiedzUsuń