Ariana | WS | Blogger | X X

wtorek, 6 listopada 2018

Dwór szronu i blasku gwiazd - Sarah J. Maas

Tytuł : Dwór szronu i blasku gwiazd
Tytuł oryginalny : A Court of Frost and Starling 
Autor : Sarah J. Maas 
Cykl : Dwór cierni i róż 
Tom : 3,5 
Wydawnictwo : Uroboros 
Data wydania : 03.10.2018
Liczba stron : 320
Egzemplarz : recenzencki 

Akcja powieści toczy się kilka miesięcy po wydarzeniach z Dworu skrzydeł i zguby. Historia opowiedziana jest z perspektywy Feyry i Rhysa, którzy wraz z przyjaciółmi zajmują się odbudową Dworu Nocy oraz miasta, które uległo znacznym zniszczeniom podczas wojny. Na szczęście zbliża się czas Przesilenia Zimowego, a z nim wyczekiwane ułaskawienie. Jednak mimo świątecznej atmosfery duchy z przeszłości nie dają o sobie zapomnieć. Feyra, która będzie obchodziła swoje pierwsze Przesilenie Zimowe, odkrywa, że najbliższe jej osoby są znacznie bardziej poranione, niż można by przypuszczać. A to może mieć znaczący wpływ na przyszłość Dworu i całego ich świata. "

Sarah J. Maas nikomu nie trzeba chyba przedstawiać. Autorka zasłynęła swoimi książkami na blogach, instagramach, jak i YouTube. Ja uwielbiam serię szklanego tronu, jednak to dwory skradły moje serce. Gdy przeczytałam „Dwór skrzydeł i zguby „byłam zadowolona z zakończenia, jednak czułam smutek, że to już koniec. Autorka wyszła swoim fanom naprzeciw i stworzyła krótką nowelkę, która jest naprawdę pięknym dopełnieniem serii. 

Po wielkiej wojnie wszystkie dwory muszą odbudować swoje miasta na nowo. Nie inaczej jest w Vealis, gdzie Ryshand oraz Feyra starają się, aby ich lud poczuł się bezpieczny i szczęśliwy. Oczywiście nie obędzie się bez drobnych problemów z siostrami księżnej. 

„Dwór szronu i blasku gwiazd „to nowelka, która liczy sobie niecałe 300 stron. Książka napisana jest z kilku perspektyw, dlatego nie poznajemy tylko myśli Ryshanda i Feyry, ale również pobocznych bohaterów. Jak wiecie jestem, wielką fankom twórczości Maas, jednak na początku nie umiałam wkręcić się w tą nowelkę. Dopiero w połowie naprawdę mi się spodobała i zaczęłam czytać z zapałem. Muszę wam jednak powiedzieć, że dla zakończenia książki warto czytać. " Prawda jest twoim darem. Prawda jest twoim przekleństwem. "


10 komentarzy:

 1. Jest na liście, ale coś mnie nie ciągnie by przeczytać

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie piszę tego złośliwie, ale taka dobra rada: popracuj nad stylistyką, interpunkcją i ortografią. Pomijam merytorykę, ale masz sporo błędów rażących w opinii.

  OdpowiedzUsuń
 3. Od dawna mam taki plan żeby przeczytać dwory, ale jakoś ciągle się nie składa.
  Ps. Okładka jest boska <3

  OdpowiedzUsuń
 4. Ciekawa jestem, czy i ja odebrałabym tą książkę tak samo.

  OdpowiedzUsuń
 5. Niedawno nadrobiłam drugi tom. Za chwilę zabieram się za trzeci i nowelkę!

  Pozdrawiam,
  Ksiazkowa-przystan.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń