Ariana | WS | Blogger | X X

środa, 7 listopada 2018

Proroctwo cieni - Michelle Madow

Tytuł : Proroctwo cieni 
Tytuł oryginalny : The Prophecy of Shadows
Autor : Michelle Madow 
Cykl : Elementals 
Tom : 1
Wydawnictwo : Kobiece 
Data wydania : 24.05.2018
Liczba stron : 288
Egzemplarz : własny 

" Nicole Cassidy zmuszona do zmiany miasta i szkoły nieoczekiwanie dowiaduje się, że jest wiedźmą. Jej nowi koledzy są mocno zdziwieni tym, że nie wiedziała o swoim pokrewieństwie z greckimi bogami, którym zawdzięcza niezwykłe umiejętności. Dziewczyna ma dużo do nadrobienia, bo lekcje w klasie ukrytej za biblioteką, nie zapowiadają się na łatwe. Reszta uczniów doskonale zna swoją historię i od dawna uczy się panowania nad swoimi mocami. Kiedy na niebie pojawia się Kometa Olimpijska, Nicole i czterech uczniów zostają obdarzeni mocami żywiołów, ale zostaje też osłabiony portal, który chronił świat przed groźnymi potworami. Nicole, Kate, Chris, Blake i jego dziewczyna Danielle muszą stawić czoła Proroctwu, według którego tylko oni mogą przywrócić równowagę światu. Zadanie byłoby dużo łatwiejsze, gdyby pomiędzy Nicole i Blakiem nie zaczęło się rozwijać gorące uczucie, które może przeszkodzić w wypełnieniu ich zadania. "

Na serię Elementals czaiłam się już naprawdę długo. Chciałam ją kupić po angielsku jednak, przeglądając zapowiedzi, dowiedziałam się, że wydawnictwo Kobiece postanowiło wydać te książki. Gdy w końcu dorwałam pierwszy tom „Proroctwo cieni „od razu zaczęłam czytać i przepadłam. 

Nicole wraz z matką przeprowadza się do Massachusetts, co za tym idzie, dziewczyna musiała zmienić szkołę. Nie spodziewa się jednak, że w jej życiu zajdą, aż takie zmiany. Już pierwszego dnia trafia do klasy pełnej czarodziejów, a sama dowiaduje się, że jest córką jednego z greckich bogów. Jednak nie to jest najdziwniejsze, okazuje się, że wszystko zacznie się od przepowiedni, która na zawsze zmieni życie tych młodych ludzi. Nicole razem z grupką innych czarowników ( Kate, Chris, Blake oraz Danielle ) otrzymuje nowe moce władające żywiołami. Teraz to na ich barkach leży los całego kraju. Czy grupka nastolatków zdoła sobie poradzić z przepowiednią ? 

Seria książek Michelle Madow przypadnie na pewno do gustu nastolatkom, zaczytującym się w fantastyce młodzieżowej. Ja jako trochę starszy odbiorca, również bardzo dobrze bawiłam się przy lekturze tej książki. Uwielbiam mitologię grecką i książki z takimi wątkami są jednymi z moich ulubionych. Ciekawi mnie jak autorka wplecie w fabułę mity oraz wierzenia z danych czasów. Jestem usatysfakcjonowana tą częścią i już na dniach opowiem wam o drugim tomie tej pięciotomowej serii.
„Z początkiem nowego roku niebiosa przetnie Olimpijska Kometa, a wtedy mur zacznie kruszeć. Piątka reprezentująca każdy element świata wspólnie będzie dążyć do przywrócenie równowagi, a rozbudzi ich potęga Eteru. Podróż powiedzie ich na Wschód, ścieżką ku Cieniom, które będą im służyć za przewodnika”


12 komentarzy:

 1. Spotkałam się z wieloma negatywnymi recenzjami... Nie wiem, czy sięgnę po tę książkę.

  Pozdrawiam,
  Ksiazkowa-przystan.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Dobrze, że książka spełniła Twoje oczekiwania i była przyjemną lekturą :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Też czytałam mnóstwo negatywnych opinii, ale tak czy tak, nie zamierzałam jej czytać ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. " na pewno do gustu nastolatką" - nastolatkom* :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Mimo, że -naście lat już dawno za mną, to bardzo lubię takie opowieści :) Zapisuję na listę!

  OdpowiedzUsuń
 6. Chętnie przekażę córce tytuł pod rozwagę, powinien ją zainteresować, to jej klimaty czytelnicze. :)

  OdpowiedzUsuń