Ariana | WS | Blogger | X X

czwartek, 29 listopada 2018

Gwiazdeczka - Maja Jaszewska

Tytuł : Gwiazdeczka 
Autor : Maja Jaszewska 
Wydawnictwo : Editio
Data wydania : 31.10.2018
Liczba stron : 192
Egzemplarz : recenzencki 

" Opowieść romantyczno-satyryczna — zaskakująca i pyszna jak słony karmel, zakręcona jak... warszawski słoik! Upalne warszawskie lato. W redakcji psychologicznego magazynu dla kobiet „Przemiany” trwają już przygotowania do wydania świątecznego numeru na grudzień. Józia, młoda dziewczyna z Białkowej, stawiająca pierwsze kroki w korporacyjnej dżungli, z zapałem, ale i z ukrytym powątpiewaniem wciela w życie wszystkie rady swoich redakcyjnych koleżanek. Chodzi na jogę, choć tego nie lubi, stosuje dietę cud, mimo że bardzo tęskni za swojską kuchnią swojej mamy i babci. Stara się sprostać wymogom otoczenia, jednak w oczach koleżanek nadal pozostaje szarą myszką z Podlasia. Wszystko się zmienia, gdy naczelna magazynu – Gromowładna – zleca jej wywiad z Jackiem Sobiepańskim, znanym coachem i felietonistą magazynu, a do tego zarozumiałym snobem. Józia wpada jak śliwka w kompot. Pod wpływem Jacka i za jego radami w ciągu kilku miesięcy zmienia się z prowincjonalnego Kopciuszka w Dżozi — gwiazdę na miarę stolicy. Ich związek nabiera rozpędu. Czy Józia zupełnie straci dla Jacka głowę, zapomni o swoim dawnym zwyczajnym życiu i Michale, z którym zwiedzała kiedyś Warszawę śladem kultowych polskich filmów ? "

Maja Jaszewska to dziennikarka, którą możecie znać z takich książek jak  Psychologia mitów greckich  oraz  W co wierzę . Tym razem jednak autorka postawiła na książkę obyczajową, którą czyta się jednym tchem. Książeczka jest cieniutka i na końcu dostajemy niespodziankę od bohaterów książki, którzy dzielą się z nami swoimi przepisami. 

Józia to młoda kobieta, która przyjeżdża z małej miejscowości Białkowej, aby zamieszkać w Warszawie i zacząć pracę w redakcji poczytnej gazety dla kobiet „Przemiany „. Jest tam redaktorką oraz korektorką tekstów.Dżozi, bo takie przezwisko otrzymuje Józia, za namową koleżanek zmienia swój styl bycia, wizerunek oraz zaczyna dietę. Gdy dostaje od naczelnej-Gronowładnej - zadanie, aby przeprowadzić wywiad z Jackiem Sobiepańskim, znanym coachem jest bardzo zestresowana. Jednak wszystko idzie bardzo sprawnie i kobieta nawet zaczyna spotykać się z mężczyzną regualnie. Jednak szybko okazuje się, jaki jest Jacek i że nie jest wcale taki idealny. 

Maja Jaszewska to autorka, która ma świetny styl pisania. Potrafi wczuć się w historię oraz w relacje i zachowania bohaterów. Książka napisana w ciepły sposób pokazuje nam realnie Warszawy. Nie sądziłam, że mogę się zatracić w tej książce tak bardzo, żeby przeczytać ją bez przerwy. Na końcu miła niespodzianka, w której znajdziemy przepisy, bardzo proste do wykonania. Ja cieszę się, że przeczytałam tę pozycję i mogę śmiało powiedzieć, że dzięki niej mam ochotę na inne świąteczne książki. 6 komentarzy: