Ariana | WS | Blogger | X X

wtorek, 30 maja 2017

Filmowo # 1 - Saga : Przekleństwo Cienia

Tytuł : Saga: Przekleństwo Cienia 
Tytuł oryginalny : SAGA - Curse of the Shadow 
Rok wydania : 18.06.2013
Reżyseria: John Lyde
Gatunek : Fantasty , Przyrodniczy 
Produkcja : USA 
Ocena : 5,1

Film mocno został wzorowany na „Władcy Pierścieni . Niestety producenci „Saga: Przekleństwo Cienia „nie zrobili dobrej roboty. I nie można tutaj zwalać na mały budżet, gdyż znam wiele innych filmów, które nawet z małym budżetem podbiły świat. Oczywiście nie mówię tutaj, że film jest zły. Warto go obejrzeć, gdyż jest to dobry film, który umili nam wieczór. Jeśli jednak szukacie,mocnej fantastyki to od razu wam powiem, że zawiedziecie się i to mocno.


Film opowiada nam o wojnie , która przybiera,na silę, bogowie nie dają za wygraną. A osoby przemierzające krainy nie mogą czuć się bezpiecznie. To wtedy ludzie , elfy i krasnoludy podpisali ,przymierzę , które wypędziło orki oraz mroczne elfy na pustkowia. Jednak spokój nie trwał długo , znowu zaczął szerzyć się mrok za sprawą fanatyków boga śmierci , których zwą cieniami.


Na wielki plus w tej historii jest gra aktorska bohaterów , którzy świetnie sobie poradzili z wymagającymi scenami. Obsada filmu jak najbardziej udana możemy oglądać między innymi takie gwiazdy jak: Danielle Chuchran, która świetnie wcieliła się w postać Nemyt , również świetnymi aktorami okazali się: Richard McWilliams oraz Paul D. Hunt . Jednak bohaterowie poboczni również świetni. Na wysokim poziomie również jest charakteryzacja, która zagrała naprawdę mocno oraz sceneria i rekwizyty. To nadało filmowi naprawdę dobry klimat. Jednak tak jak pisałam poprzednio , osoba mocno wzorowała się na  Władcy pierścienia  i możemy odczuć to już na samym początku filmu.


1 komentarz: