Ariana | WS | Blogger | X X

wtorek, 23 maja 2017

Widmo grzechu - Anna Szafrańska

Tytuł : Widmo grzechu 
Autor : Anna Szafrańska 
Wydawnictwo : Lucky 
Data wydania : 25.10.2016
Liczba stron : 336
Egzemplarz : recenzencki 

" Nel to kochająca córka i siostra, czuła przyjaciółka, świetna uczennica, gwiazda szkolnego kółka teatralnego i przewodnicząca szkolnego samorządu, o której jej najlepsza przyjaciółka mówi: szlachetna i dobroduszna.Wraz z początkiem nowego roku szkolnego w jej poukładane życie wkrada się chaos. Poznaje chłopaka, który wydaje się być jej przeciwieństwem. Są jak dzień i noc, a mimo to... zakochują się w sobie. 
To dopiero początek, ponieważ rodzina zabrania dziewczynie kontaktów z ukochanym. Pojawiają się tajemnice, których nikt nie chce jej wyjaśnić. Nel nie wie, komu może zaufać, kto jaką rolę odgrywa w tym dramacie. Odkrywa, że pozornie czarny charakter ma też jasne strony osobowości. 
Jaką podejmie decyzję? "

Nigdy nie słyszałam o autorce, dlatego jeszcze bardziej miałam ochotę przeczytać jej książki. " Widmo grzechu " to pierwsza część serii o losach Nel oraz Gilberta. Książka zafascynowała mnie, okładka zachwyciła, dlatego pewne było to, że sięgnę, po nią szybciej niż chciałam. Nie żałuje, bo książka okazała się naprawdę fajna.

Doceń to, że jako jedyna dziewczyna masz zaszczyt noszenia moich podkoszulków z limitowanych kolekcji.

Piękna, przykładna i dobroduszna dziewczyna. Mądra przewodnicząca szkoły, wyśmienita uczennica, oraz gwiazda szkolnego teatru. Lubia i podziwiana. Wychowana w dobrej i kochającej rodzinie. Dwóch starszych braci oraz jeden mały kochany urwis. Taka właśnie jest Nela Augustyniak oraz taką właśnie ma sytuacje w życiu. Niestety już pierwszego dnia szkoły musi zmierzyć się z przeciwnościami losu. Poznaje mrocznego i bardzo aroganckiego Kraszewskiego. Dziewczyna stara się omijać chłopaka i skupia się na swoich przyjaciołach. Przystojnym i opiekuńczym Marcelu oraz pięknej i zwariowanej Oldze. Niestety z dnia na dzień dziewczyna zakochuje się w nieobliczalnym chłopaku. Jaki będzie finał tej miłości ?

Miłość rządzi się swoimi prawami. Nieważne jak bardzo staramy się zdusić ją w zalążku, uciszyć, nie dopuścić do głosu, i tak znajdzie siłę, by pokazać, że maleńkie ziarenko jest w stanie wypuścić mocne pędy.

Książka trafi do osób, które lubią zaczytywać się w powieściach New Adult. Jest to książka pełna miłości, tajemnic, intryg, namiętności. Główną rolę odgrywa tutaj uczucie Nel oraz Kraszewskiego. Tajemnice rodzinne oraz dramaty. Jednak książka mimo tylu wątków, jest lekka napisana w sposób przystępny. Trafi głównie do młodzieży, która pragnie oderwać się od nauki i poczytać coś idealnego na wieczór.

To dziwne... Wiem, że mam duszę romantyczki; nie raz mi to mówiła mama czy Olga. I owszem wierzę w przeznaczenie. W to, że dwie nieznane sobie wcześniej osoby spotykają się w najmniej oczekiwanym momencie swojego życia i uświadamiają sobie, że są zaginionymi kochankami, połówkami jednego jabłka, bratnimi duszami... W to wierzę. Jednak w swoim przypadku nie potrafiłam pojąć albo po prostu nie chciałam zrozumieć sensu słów "miłość od pierwszego wejrzenia". Kraszewski to moje całkowite przeciwieństwo.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz