Ariana | WS | Blogger | X X

niedziela, 28 maja 2017

Obłoki Fergany - Przemysław Chwała

Tytuł : Obłoki Fergany 
Autor : Przemysław Chwała 
Wydawnictwo : Muza
Data wydania : 26.04.2017
Liczba stron : 304
Egzemplarz : recenzencki

" Ginący świat koczowników, tęsknota za Rosją i marzenia o Zachodzie
Reportaż jest podróżą do świata magicznych medres i miast, a także niesamowitych gór, pasterskich zwyczajów oraz codziennych problemów mieszkańców Azji Centralnej. To opowieść o ludziach szukających własnego miejsca na gruzach nowej, postradzieckiej rzeczywistości. Rosjanach, którzy po upadku „Imperium” stali się jakby bezdomni, Kirgizach - budujących swą nową tożsamość oraz Uzbekach, dla których brakuje miejsca zarówno we własnej ojczyźnie, jak i zamieszkiwanej przez nich od wieków kirgiskiej części Kotliny Fergańskiej. "


Dawno już nie miałam weny na czytanie reportaży. Gdy na stronie wydawnictwa Muza zauważyłam książkę o Rosji, która przyciągnęła mnie swoim opisem oraz bardzo ładną okładką. Ciekawiła mnie ta powieść również pod kątem podróżniczym, gdyż tamte odległe kraje bardzo mnie interesują. 

Książka pokazuje nam życie bezdomnych Rosjan, którzy wyruszają w podróż po upadku „Imperium Rosji „. Przez swoją wędrówkę szukają samych siebie i swojego miejsca na ziemi. Książka ta to przede wszystkim piękny opis krajobrazów, miast oraz pastwisk pełnych zwierząt. Ta książka również ma przesłanie, które każdy z nas musi znaleźć samemu. 

„Obłoki Fergany „to naprawdę dobrze napisana książka z gatunku reportażu. Autor ukazuje nam swoją pasję do podróży i pozwala razem z nim poznawać nowe miejsca, które są naprawdę piękne i jeszcze nie do końca odkryte. Na pewno kupie więcej książek tego autora, jeśli tylko wyda kolejne reportaże. Polubiłam jego lekkie pióro, które trafi do najbardziej wymagających.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz