Ariana | WS | Blogger | X X

wtorek, 24 września 2019

Wilczyca - Katarzyna Berenika Miszczuk

Tytuł: Wilczyca
Autor: Katarzyna Berenika Miszczuk
Cykl: Wilk
Tom: 2
Wydawnictwo: W.A.B
Data wydania: 22.08.2018
Liczba stron: 416
Egzemplarz: własny

"Margo Cook oraz Max Stone mają nadzieję, że ich życie wróciło do normy. Pracownicy Instytutu – organizacji prowadzącej eksperymenty na nastolatkach mieszkających w Wolftown – nie interesują się już poczynaniami bohaterów. Margo nie czuje działania wilczej szczepionki, a Ivette powoli powraca do zdrowia."

Ostatnio opowiadałam wam o pierwszym tomie serii “Wilk”. Dzisiaj przyszła pora, aby powiedzieć wam dwa słowa o drugim tomie, który udało mi się wczoraj przeczytać. “Wilczyca” to o wiele lepsza książka niż jej poprzedni tom. Ale o tym opowiem wam już niedługo.

"Wilczyca” to bezpośrednia kontynuacja wątku z zakończenia pierwszego tomu. Margo razem z Maksem spędza miło czas, wydawać by się mogło, że problemy o nich zapomniały. Jednak to tylko pozorne szczęście. W spokojnym mieście Wolftown zaczyna dochodzić do tajemniczych morderstw. Okazuje się, że nieudany eksperyment Instytutu wymknął się spod kontroli. Cała wataha wilków trafia do szpitala po ataku. Okazuje się jednak, że Maks strasznie źle się czuje, ma ciągłe migreny. To wtedy dowiadują się, że istnieje antidotum na wirusa. Czy z niego skorzystają?

Akcja książki zaczyna się w pierwszym rozdziale i nie zwalnia, aż do ostatniego. Wiele faktów wychodzi na światło dzienne. Zakończenie książki bardzo udane, jednak epilog daje wiele do myślenia i zapowiada 3 tom? Zobaczymy, ja śmiało mogę polecić, tę serię, a zarazem myślę, że to udany debiut, jeśli chodzi o autorkę. Bo nie wiem, czy wiecie, ale ta seria była debiutującą serią autorki.

"Właśnie po to są przyjaciele-żeby rozumieli cię lepiej, niż ty sam siebie rozumiesz."


22 komentarze:

 1. Wiem, że był to debiut, ale już chyba wyrosłam z takich tematów i akurat ją sobie odpuszczę.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie przekonują mnie takie klimaty, ale wierzę, że można przy nich sympatycznie odpoczywać. W końcu kochamy książki też i za ich różnorodność. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Poprzedniej części nie czytałam, choć okładki co prawda rzuciły mi się w oczy. Może za jakiś czas :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Twórczości autorki nie jest mi jeszcze znana. 😊

  OdpowiedzUsuń
 5. Mi się ta duologia nie podobała, ale miło było zaobserwować, jaką drogę przeszła autorka. Może jakbym sięgnęła po te książki w młodszym wieku, to by mi się spodobały.

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie czytałam jeszcze tej serii od tej autorki. Wszystko przede mną.

  Książki jak narkotyk

  OdpowiedzUsuń
 7. Jeszcze kilka lat temu może bym i przeczytała, ale teraz... mam już większe wymagania i zrobiłam się wybredna :D

  OdpowiedzUsuń
 8. Jakoś z serią się nie zaprzyjaźniłam, ale poza tym kocham twórczość Autorki!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja właśnie też lubię książka autorki, a tej jeszcze nie czytałam... Mam nadzieję, że będę miała o niej inne zdanie niż ty😂

   Usuń
 9. Niby sporo osób chwali ten debiut, ale nie mam w ogóle zacięcia do niej. Trochę mi się kojarzy z sagą Zmierzch, której specjalnie nie lubię.

  OdpowiedzUsuń
 10. Mam w planach serię tej autorki. Przeczytałam już dwie inne książki tej autorki i jej styl pisarski mi odpowiada.

  OdpowiedzUsuń
 11. Jeszcze nie miałam okazji czytania tej serii. Jakoś chyba zbyt wydaje mi się podobna do "Zmierzchu", za którym nie przepadam (chociaż nie wiem dlaczego). Może kiedyś, może w wolnej chwili, ale na pewno nie w najbliższym czasie.

  OdpowiedzUsuń
 12. Czytałam już recenzję tej książki równie pozytywną ja sama nie sięgam po ten typ literatury, ale cieszę się że inni mogavprzy niej miło spędzić czas

  OdpowiedzUsuń
 13. Czytałam już recenzję tej książki równie pozytywną ja sama nie sięgam po ten typ literatury, ale cieszę się że inni mogavprzy niej miło spędzić czas

  OdpowiedzUsuń
 14. Nie ciągnie mnie kompletnie do tej książki. Chyba to nie są klimaty, po które ja sięgam.

  OdpowiedzUsuń
 15. Ta seria jeszcze cały czas przede mną, wiem, że zbiera słabsze oceny, ale jestem jej ciekawa. ;)

  OdpowiedzUsuń
 16. Ta seria bardzo przypomina mi Zmierzch, dlatego chętnie będę do niej wracać. Jednak wydaje mi się, że gdy sięgnę po nią drugi raz, nie poczuję tego samego, co za pierwszym.

  OdpowiedzUsuń
 17. Ja uwielbiam wszystkie książki autorki ale tej (jak i pierwszego tomu) jeszcze nie znam. Może uda mi się ją znaleźć w bibliotece 😁

  OdpowiedzUsuń
 18. Słyszałam o tym, ale za pierwszym razem nie podobały mi się okładki, więc nie czytałam. Może kiedyś wrócę do nich, bo te wznowienia są piękne ;)

  OdpowiedzUsuń
 19. Lata temu ta seria wydawała mi się wspaniała, dzięki czemu zapragnęłam poznać inne książki pani Miszczuk. Teraz raczej nie zrobiłaby na mnie takiego wrażenia. Choć brałabym pod uwagę fakt, że to debiut (i to nastoletni, o ile pamięć mnie nie myli), ale i tak bohaterowie wydają się niedopracowani, a sama fabuła dobra, jednak nie na tyle, by się nią zachwycać.

  OdpowiedzUsuń
 20. Czyli jednak się nie pomyliłam i koniecznie muszę się zaopatrzyć w tą serie Pani Bereniki Miszczuk. Kinga

  OdpowiedzUsuń
 21. Jeszcze nie miałam do czynienia z tą autorką. Czy dobrze jest zacząć od tej serii, czy polecasz co innego?

  OdpowiedzUsuń