Ariana | WS | Blogger | X X

poniedziałek, 2 września 2019

Almanach Zaklinacza - Taran Matharu

Tytuł: Almanach Zaklinacza
Tytuł oryginalny: The Summoner's Handbook
Autor: Taran Matharu
Wydawnictwo: Jaguar
Data wydania: 15.05.2019
Liczba stron: 216
Egzemplarz: recenzencki


"Zaklinacz: osoba obdarzona zdolnością przyzywania demonów z Eteru, okiełznywania ich i nawiązywania z nimi emocjonalnej więzi. Opisana w bestsellerowym cyklu "Zaklinacz" magia zaklinaczy jest nie tylko dziedziną wiedzy, lecz także swoistą sztuką, posiadającą własną, pasjonującą historię."

“Almanach Zaklinacza” to dodatek do serii “Summoner”. Ja na razie jestem po pierwszym tomie tej serii, jednak już mnie oczarowała i na pewno w niedługiej przyszłości zabiorę się za pozostałe trzy tomy. “Almanach …” to jednak coś zupełnie innego, myślę, że w tym dodatku odnalazłaby się również osoba, która z serią główną nigdy nie miała styczności.

Książka składa się z przedstawienia demonów, pokazania ich siły oraz tego, od czego są i jakimi zdolnościami się cechują. Mamy również pokazane symbole, bez których bohaterowie książki nie daliby rady czarować, dokładnie rozpisane czary oraz to ile many zabierają naszemu bohaterowi. Będziemy mogli również przeczytać traktaty o Orkach, Krasnoludach oraz Elfach. Jednak według mnie najciekawszą rzeczą w tym dodatku jest nic innego jak dziennik Jamesa Bakera, o którym mogliśmy słyszeć już w serii, bo to on zainspirował naszego Fletchera, aby być, tym kim się stanie.

“Almanach Zaklinacza” to świetny dodatek do serii, który znakomicie poszerza naszą wiedzę o świecie zaklinaczy. Książka wydana jest przecudownie, twarda oprawa, piękne ilustracje oraz wszystko przejrzyste i czyste. Książka uzupełnia nam wiedzę, którą mamy do tej pory oraz dowiadujemy się również wielu rzeczy, o których wcześniej nie słyszeliśmy w ogóle. Jeśli jesteście fanami serii “Summoner” to koniecznie sięgnijcie po ten dodatek, bo myślę, że to coś wartego poznania.29 komentarzy:

 1. Raczej nie jest to książka dla mnie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Zapowiada się ciekawie, lubię takie dodatki. ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Tym razen, nie jest to książka dla mnie. 😊

  OdpowiedzUsuń
 4. nie czytałam serii nawet, więc i z tą się wstrzymam.

  OdpowiedzUsuń
 5. Cóż, od dodatku do serii na pewno zaczynać nie będę, ale sama seria mnie bardzo zainteresowała i lecę zaraz poczytać o niej więcej :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Nigdy nie czytałam serii, nawet o niej nie słyszałam. Myślę że, czytanie dodatku bez znajomości świata wykreowanego przez autora byłoby raczej bezzasadne w moim przypadku :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Demony nie należą do moich ulubionych postaci literackich więc tym razem pasuję ale dla fanow serii to na pewno nie lada gratka

  OdpowiedzUsuń
 8. Dawno niw wchodziłam w świat demonicznych przygód, a chętnie bym się w nim zanurzyła. :) Serii nie znam, ale to może być coś dla mnie i dzieci, na wspólne dyskusje o książkach. :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Czytając Twoją opinię, muszę się nie zgodzić z tym, że w "Almanachu zaklinacza" odnalazłaby się osoba, która nie czytała głównej serii. Wydaje mi się, że ten dodatek jest zbyt mocno powiązany z Summonerem i po prostu sporo rzeczy mogłoby czytającemu umknąć.

  OdpowiedzUsuń
 10. Dla mnie to super dodatek :D Niezwykle estetycznie wykonany - żałuję jedynie, że wydawnictwo zrobiło książkę wyższą od pozostałych tomów z tej serii. Oprócz tego wszystko na plus!

  OdpowiedzUsuń
 11. Nie znam całej serii, więc i raczej po dodatek nie sięgnę 😊

  OdpowiedzUsuń
 12. Nie znam tej serii ale dla fanów taki dodatek to zapewne nie lada gratka :)

  OdpowiedzUsuń
 13. W takim razie muszę jeszcze doczytać o Zaklinaczach zanim po tą książkę sięgnę.

  OdpowiedzUsuń
 14. To chyba jednak seria nie dla mnie. Nie czytam wiele fantasy, a jak maja kilka części to już w ogóle się nie umiem złapać

  OdpowiedzUsuń
 15. O tej serii nie słyszałam. Nigdy wcześniej nie sięgałam po fantastykę i to może dlatego. Powoli próbuję się przekonać do tego gatunku, więc kto wie - może w przyszłości zapoznam się z tą serią :)

  OdpowiedzUsuń
 16. Miałam już jedno spotkanie z książkami tego autora i niestety nie wypadło ono pozytywnie. Jego styl pisania kompletnie mi nie podszedł i jakoś nie mam ochoty na sięganie po pozostałe jego książki.

  OdpowiedzUsuń
 17. Najpierw sięgnę po serię, bo spodobał mi się ten dodatek do niej.

  OdpowiedzUsuń
 18. Nie czytam fantastyki więc nie znam tej serri, ale fajne są takie dodatki do serri. Zwłaszcza jeżeli lubimy daną historię

  OdpowiedzUsuń
 19. Nie znam tej serii, ale recenzja bardzo mi się podoba ;)

  OdpowiedzUsuń
 20. Miałam podobne książki w dzieciństwie :D Z chęcią bym wróciła do tych czasów :D

  OdpowiedzUsuń
 21. Mam książkę u siebie na półce i wydana jest niesamowicie, ale ogólnie nie lubię takich dodatków do serii i nie są czymś po co sięgnęłabym, gdyby nie nadarzyła się akurat okazja.

  OdpowiedzUsuń
 22. Mam tą serię już od jakiegoś czasu w planach, chociaż jest to historia dla młodszego czytelnika. Mam nadzieję, że mnie również oczaruje :D

  OdpowiedzUsuń
 23. Może osoby nieznające serii by się odnalazły w tym dodatku, ale czy oprócz tego, że w jakimś stopniu może do niej zachęcić coś jeszcze wnosi? Bo może przybliża sylwetki poszczególnych demonów i opisuje dane symbole, ale i tak lepiej znać książki i nie czuć lekkiej dezorientacji.

  OdpowiedzUsuń
 24. Tamta seria Mathatu nadal przede mna. Muszę się w końcu za nią zabrać. Kinga

  OdpowiedzUsuń
 25. Wygląda ciekawie, chociaz nie czytałam serii... Lubię temat potworów, muszę się kiedyś zabrać za nadrabianie zaległych książek i po te tytuły sięgnąć.

  OdpowiedzUsuń
 26. Czytałam najnowszą książkę autora i spodobała mi się ona na tyle, że chyba sięgnę po serię "Summoner". A ta książka w swoim czasie.

  OdpowiedzUsuń
 27. Zajrzę do tej książki w wolnej chwili, żeby samej się przekonać czy warto. No i oczywiście do całej serii.

  OdpowiedzUsuń
 28. Lubię takie dodatki. To świetna gratka dla fanów serii. Osobiście uwielbiam dodatki do Harry Pottera.

  OdpowiedzUsuń